Svētdiena, 21.04.2024
Marģers, Anastasija

Olimpiskais gars jūtams arī Pāvilostas novada sporta dienās

Olimpiskais gars jūtams arī Pāvilostas novada sporta dienās

28.02.2018

Pāvilostas novada pašvaldība realizē Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansēto projektu „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Pāvilostas novadā, projekta Nr. 9.2.4.2.//16/1/056

 

    2018. gads ir visu sportistu svētku gads, jo februārī visā pasaulē un arī Pāvilostā daudzi sekoja līdzi 23. Ziemas olimpiskajām spēlēm Dienvidkorejā Phjončhanā, turot īkšķus un vēlot veiksmi Latvijas sportistiem un cerot uz medaļām.

    Zīmīgi, ka arī Pāvilostas novadā tieši februāra mēnesī notiek Pāvilostas novada sporta dienas. Un šogad tās norisinājās paralēli olimpiskajām spēlēm. Pāvilostas sporta organizators Aldis Barsukovs 17. un 24. februārī ik vienu aicināja ne tikai just līdzi latviešiem tālajā Dienvidkorejā pie televizoriem, bet arī pašiem nākt uz Pāvilostas sporta zāli un piedalīties kādā no sporta veidiem.

    Lai gan ziema šogad lutināja ar īstiem ziemīgiem laikapstākļiem un būtu iespējama gan slēpošana, slidošana, hokejs un, varbūt, pat kērlings, tomēr Pāvilostas novada sporta dienās sporta organizators pieturējās pie jau tradicionālajiem sporta veidiem mūsu novadā.

     Pāvilostas novada pašvaldība pērnā gadā uzsākusi un līdz 2019. gada izskaņai novadā realizē projektu „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Pāvilostas novadā”. Šī gada sporta dienas tika aizvadītas šī projekta ietvaros. 17. februārī norisinājās volejbola turnīrs un zāles futbola mači, bet 24. februāra agrais rīts iesākās ar individuālajām spēlēm – zolīte, šautriņas, teniss, dambrete, šahs un novuss, bet vēlāk pēcpusdienā spraigas un emocionālas spēles tika aizvadītas basketbolā.

    Pāvilostas novada sporta dienā volejbola turnīrā piedalījās sešas komandas. Jāsaka, ka šogad komandas spēku samēros bija ļoti līdzīgas, spēlēs pārsvaru gūstot vien ar dažu punktu starpību. Un īstu pārliecību par uzvarētāju vai 2. un 3. vietas guvējiem nevarēja gūt pat līdz spēļu beigām.

     Komandā “Alejas” spēlēja: Solveiga Ansone, Ansis Horna, Matīss Eihvalds, Sandra Stepiņa, Raitis Stepiņš un Ivo Jaunzems. Komandā „Mārsils” spēlēja: Made Jete Jance, Andra Lanka, Guntars Zamarītis, Ralfs Jenerts, Einārs Vārsbergs, Ivars Horns, Miķelis Horna, Sintija Spriņģe, Valērijs Kurčanovs un Uvis Mūrnieks. Dejotāju - volejbolistu komanda “Mārsils” bija parūpējusies par kuplāko un skaļāko atbalstītāju pulku, savējos atbalstot gan ar skaļu bungu rībināšanu, gan ar iespaidīgām taures skaņām. Ik gadu Pāvilostas novada sporta spēlēs piedalās arī komanda „Vērgale”, kurā šogad spēlēja: Marta Bažejeva, Samanta Kalnišķe, Paula Pelnēna, Harijs Gēgersons, Haralds Mucenieks, Markuss Gedmins, Valters Pirktiņš, Harijs Aniņš, Arta Ēberliņa un Lauma Lapiņa. Savukārt komandā „AC un CO” spēlēja: Edgars Stonis, Jānis Stonis, Nauris Stirna, Mārtiņš Šēlis, Mareks Selderiņš, Terēze Cābele, Liene Šķila un Kristers Cābelis. Šogad pirmo gadu zem nosaukuma „Omega” spēlēja: Gints Šulcs, Arvis Barsukovs, Kārlis Rudzājs, Mārtiņš Bunka, Leo Kiričenko, Krišs Rudzājs, Ilva Bunka, Elvita Freidenfelde un Krista Karlsone. Kā arī ar jaunu nosaukumu “G.O.M.D” spēlēja jau iepriekšējo gadu sporta spēļu dalībnieki: Kristaps Klaks, Mārtiņš Vērnieks, Arvis Pētermanis, Elvis Vīgants, Vendija Pētermane, Evita Lazukina un Henrijs Tomilovs.

     Komandas tika salozētas divās grupās. Pirmās grupas rezultāti: “Vērgale” – “Mārsils”, ar rezultātu 25:21 uzvaru guva “Vērgale”. “Omega”-“Vērgale”, ar rezultātu 17:25 uzvarēja “Vērgale”. “Mārsils” – “Omega”, ar rezultātu 25:18 uzvaru guva “Mārsils”. Savukārt otrās grupas rezultāti bija sekojoši: “AC un CO” – “G.O.M.D.”, ar rezultātu 25 : 21 uzvarēja “AC un CO”. “Alejas”-“AC un CO”, ar rezultātu 14 :25 uzvarēja “AC un CO”. “G.O.M.D.”– “Alejas”, ar rezultātu 25 :17 uzvaru guva “G.O.M.D.”. Izspēlējot savstarpējās spēles, par iekļūšanu finālā, rezultāti: “Vērgale” – “G.O.M.D.”, ar rezultātu 23:25 uzvarēja“G.O.M.D.”. “AC un CO”- “Mārsils”, ar rezultātu 25:22 uzvaru guva “AC un CO”. Spēlē par 5.-6. vietucīnījās komanda “Alejas”un “Omega”, ar rezultātu 25:17, 5. vietu guva komanda “Alejas”, komandu “Omegu” atstājot 6. vietā. Savukārt Spēlē par 3.-4.vietukomanda ”Mārsils” stājās pretī komandai “Vērgale”, spraigā spēlē, kur ilgi uz tablo rezultāts bija vienlīdzīgs, tomēr ar rezultātu 20:25 uzvaru guva komanda “Vērgale”, ierindojoties godpilnajā 3. vietā, bet komandu “Mārsils” jau trešo gadu atstājot 4. vietā. Finālspēlē komanda “AC un CO” spēkiem mērojās ar komandu “G.O.M.D.”. Ar rezultātu 13:25 uzvarēja komanda “G.O.M.D.”, iegūstot godpilno 1. vietu un spožo kausu, bet komandu “AC un CO” ierindojās 2. vietā.

    Turpinājumā notika Ceļojošā kausa izcīņā telpu futbolā, kurā piedalījās četras komandas. Komandā „Izlase” spēlēja: Matīss Eihvalds, Ivars Horns, Ivo Jaunzems, Arvis Barsukovs, Ilmārs Šnore, Miķelis Horna un Aldis Barsukovs. Komandā „ACun CO” spēlēja: Andris Cābelis, Edgars Stonis, Jānis Stonis, Mārtiņš Šēlis, Nauris Stirna, Mareks Selderiņš un TomsPodziņš. Savukārt komandā „MZGD” spēlēja: Gints Šulcs, Kristers Cābelis, Edgars Ķipsts, Kārlis Rudzājs, Helvijs Sprūds, Mārtiņš Bunka un Ingus Freidenfelds. Bet komandā „G.O.M.D.” spēlēja: Einārs Vārsbergs, Kristaps Klaks, Henrijs Tomilovs, Juris Ūdriņš, Mārtiņš Vērnieks, Arvis Pētermanis, Jānis Štokmanis un Elvis Vīgants.

    Izspēlējot futbola spēles katrai komandai ar katru, rezultāti sekojoši: “G.O.M.D.” – “AC un CO”, ar rezultātu 3:2 uzvaru guva “G.O.M.D”. “Izlase” – “MZGD”, ar rezultātu  8:1  uzvarēja “Izlase”. “AC un CO” – “MZGD”, ar rezultātu 5:2 uzvaru guva “AC un CO”. “G.O.M.D” – “Izlase”, ar rezultātu 0:7 uzvarēja “Izlase”. “Izlase” – “AC un CO”, ar rezultātu 3: 1 uzvar “Izlase”. “MZGD” – “G.O.M.D.”, ar rezultātu 3:0  uzvaru guva “MZGD.”. Arī futbola spēles aizritēja gana spraigi, sagādājot gan pārsteiguma momentus, gan vilšanās sajūtu un dažnedažādas emocijas. Tomēr par ceļojošā kausa īpašniekiem uz gadu kļuva komanda „Izlase”, 2. vietā ierindojot komandu „AC un CO”, 3. vietā paliekot komandai „MZGD”, bet 4. vietā komanda „G.O.M.D.”.

   Sadalot pirmos medaļu komplektus un sporta spēļu kausus, pirmā Pāvilostas novada sporta diena noslēdzās jau vēlā pēcpusdienā.

   Tieši pēc nedēļas, 24. februārī, Pāvilostas sporta zālē noritēja otrā Pāvilostas novada sporta diena, kuras ietvaros ikvienam bija iespēja piedalīties individuālajās spēlēs, bet pēc tām spēkiem mēroties Ceļojošā kausa izcīņā basketbolā.

     Šogad Pāvilostas novada sporta spēlēs bija aicināti piedalīties arī Pāvilostas novada sadraudzības pilsēta Lietuvā – Neringas pašvaldība, kura labprāt pieņēma uzaicinājumu un 10 cilvēku sastāvā spēkiem mērojās individuālajās sporta spēles - tenisā, šautriņās, dambretē, kā arī Neringas pašvaldību pārstāvēja basketbola komanda 5 cilvēku sastāvā.

    Individuālo sporta veidu disciplīnā – ŠAUTRIŅAS, kategorijā “Sievietes” piedalījās 13 dalībnieces, 1.vietā ierindojoties Lienei Šķilai, 2.vietu gūstot Kristinai Venckuvienei (Neringa) un 3.vietā paliekot Madei Jetei Jancei. Kategorijā “Zēni” šogad piedalījās 12 dalībnieki. 1.vietā Miks Vīgants, 2.vietā Roberts Vērnieks, 3.vietā Kristiāns Roberts Gertsons. Kategorijā “Vīrieši” 23 dalībnieku konkurencē 1.vietu ieguva Artis Burkēvics, 2.vietā palika Helvijs Sprūds, bet godpilno 3. vietu guva Vaidas Vendskus (Neringa).

    Savukārt individuālajā sporta veidā DAMBRETĒ kategorijā “Sievietes” četru dalībnieču konkurencē 1.vietu ieguva Rudīte Bērziņa, 2.vietā ierindojās Made Jete Jance, bet 3.vietā - Elvita Freidenfelde. Kategorijā “Zēni” spēkiem mērojās 5 dalībnieki. 1.vietā Jānis Ūdriņš, 2. vietā Roberts Vaškus, 3.vietā Emīls Kurčanovs. Kategorijā “Vīrieši” startēja 7 dalībnieki. 1.vietā Zintis Vīgulis, 2.vietā Darius Jasaitis (Neringa), bet 3. vietā Arvis Barsukovs.

     Pāvilostas sporta spēļu viena no populārākajām disciplīnām kā katru gadu ir NOVUSS. Kategorijā “Sievietes” 4 dalībnieču konkurencē, 1.vieta Lienei Šķilai, 2.vieta Rudītei Bērziņai, bet 3.vieta Elvitai Freidenfeldei. Kategorijā “Zēni” 8 dalībnieki vietas sadalīja sekojoši: 1.vietā Roberts Vaškuss, 2.vietā Edijs Bielis, 3.vietā Emīls Kurčanovs. Kategorijā “Vīrieši” 6 dalībnieku konkurencē, 1.vietā Ģirts Lanka, 2.vietā Kārlis Vītols, 3.vietā Helvijs Sprūds.

    Savukārt ŠAHĀ pieaugušo grupā šogad spēkiem mērojās vien divi dalībnieki, vietas sadalot attiecīgi: 1.vietā Zintis Vīgulis un 2.vietā Rudīte Bērziņa. Bet kategorijā “Bērni” bija pulcējušies 6 dalībnieki, 1.vietā ierindojās Klāvs Pauls Vējkājs, 2.vietā palika Gusts Brūklis, bet 3.vietu guva Edijs Bielis.

     ZOLĪTES turnīrā piedalījās 9 dalībnieki. Godpilno 1.vietu guva Māris Liepa, 2.vietā ierindojās Dainis Klaks, bet 3.vietā palika Artis Burkevics.

     Sporta spēļu dienās otra populārākā individuālo spēļu disciplīna ir GALDA TENISS, kopumā pulcējot 22 tenisa spēlētājus. Kategorijā “Sievietes” 5 dalībnieču konkurencē, 1.vietu guva Arita Mūrniece, 2.vietā ierindojās Aija Barsukova, bet 3.vietā palika Laila Priedola. Kategorijā “Zēni” startēja 5 dalībnieki, 1.vietā Klāvs Pauls Vējkājs, 2.vietā Kristiāns Roberts Gertsons, 3.vietā Jānis Ūdriņš. Kategorijā “Vīrieši” 12 dalībnieki, 1.vietā Ivo Jaunzems, 2.vietā Sandis Bieriņš, 3.vietā Uldis Kristapsons.

    Turpinājumā notika Ceļojošā kausa izcīņa basketbolā, kurā piedalījās sešas komandas: „Pāvilosta XS” komandā spēlēja Kristers Cābelis, Edgars Ķipsts, Krišs Rudzājs, Gints Šulcs, Kārlis Vītols un Leo Kiričenko. Komandā „Neringa” spēlēja: Mantas Bangs, Andrius Bagdonas, Mantas Tomaševičius, Žudrunas Budreckis, Nerijus Siaurokas un Darius Jasaitis. Komandā „Pāvilosta” spēlēja Mārtiņš Vērnieks, Arvis Pētermanis, Miķelis Horna, Elvis Vīgants, Ivars Horns, Guntars Zamarītis un Ivo Jaunzems. Komandā „Vērgale” spēlēja: Edgars Sils, Dāvis Pirtnieks, Reinis Trofimovs, Lauris Pirktiņš, Artūrs Jakubauskis un Guntis Reteris. Komandā „Vērgale 2” spēlēja: Henrijs Gēgersons, Andris Jēcis, Haralds Mucenieks, Jānis Dunkers, Renārs Miltiņš, DansSils un Mārcis Novads. Komandā „Jeldaki” spēlēja: Endijs Klaks, Henrijs Tomilovs, Ģirts Jakovļevs, Ingus Lazukins, Toms Ārbergs un Pēteris Priedoliņš. Komandas tika sadalītas divās grupās. Pirmās grupas rezultāti: “Neringa” – “Pāvilosta”, ar rezultātu 50:21 uzvarēja “Neringa”. “Pāvilosta” -“Vērgale 2”, ar rezultātu 41:18 uzvarēja “Pāvilosta”, “Neringa” – “Vērgale 2”, ar rezultātu 44:17 uzvaru guva “Neringa”. Otrās grupas rezultāti: “Jeldaki” – “Pāvilosta XS”, ar rezultātu 37:34 uzvarēja “Jeldaki”, “Vērgale” – “Jeldaki”, ar rezultātu 41:27 uzvaru guva “Vērgale”. “Pāvilosta”- “Vērgale”, ar rezultātu 22:46 uzvarēja “Vērgale”. Arī basketbola spēlēs netrūka gan emociju, gan spraiguma, gan pārsteigumu. Dažbrīd spēles gaitu noteica pieredze, bet arī ne tik pieredzējuši spēlētāji spēja sagādā ne vienu vien pārsteigumus un pierādīt jau pieredzējušajiem basketbolistiem, ka aug spēcīga maiņa. Lietuvas basketbola komanda “Neringa” jau no pašas pirmās spēles pierādīja, ka ne velti Lietuvu dēvē par basketbola lielvalsti, jo šī bumbas spēle Lietuvā un, saprotams, arī Neringā ir lielā cieņā.

    Spēlē par 5.-6. vietutikās komandas “Pāvilosta XS” un “Vērgale 2”, ar rezultātu 42:17 uzvarēja komanda “Pāvilosta XS”, gūstot 5. vietu un 6. vietā ierindojot komandu “Vērgale 2”. Basketbola laukumā par 3. - 4. vietutikās komandas “Pāvilosta” un “Jeldaki”. Ar rezultātu 33:48 uzvarēja komanda “Jeldaki”, tādējādi ierindojoties godpilnajā 3. vietā un komandu “Pāvilosta” nobīdot uz 4. vietu. Finālspēlētikās turnīra spēcīgākās basketbola komandas - “Nēringa” un “Vērgale”. Komanda “Vērgale” līdz šim pārliecinoši startējusi Pāivlostas novada sporta dienās Ceļojošā kausa izcīņā basketbolā un ceļojošo kausu vedusi uz mājām Vērgalē. Taču šogad ar rezultātu 53:40 uzvarēja un godpilno 1. vietu, kā arī Ceļojošo kausu ieguva komanda “Nēringa”, par ko pati komanda bija ļoti pārsteigta, jo paši uz šādu iznākumu nebija cerējuši. Nu Neringas basketbola komandai gadu jāglabā Ceļojošais basketbola kauss savās mājās Lietuvā un nākamā gada februārī jāsapulcina spēcīga basketbola komanda, lai atkal pēc gada aizstāvētu kā komandas godu, tā arī basketbola lielvalsts Lietuvas nosaukumu.

      Pāvilostas novada pašvaldība un sporta organizators Pāvilostā ir gandarīti gan par sadraudzības pašvaldības Neringas gūtajiem rezultātiem, jo viņu kontādivas sudraba medaļas, viena bronzas kaluma medaļa un Ceļojošais kauss basketbolā, gan par Pāvilostas novada iedzīvotāju un kaimiņu novadu sportistu lielo atsaucību dalībai Pāvilostas novada sporta dienās 2018. No pašiem sporta dienu dalībniekiem ir saņemti vairāki ierosinājumi, kas tiks izvērtēti un, iespējams, ieviesti nākamā gada sporta dienās.

     Sporta organizators Pāvilostā Aldis Barsukovs saka lielu paldies Andrai Lankai, Terēzei Cābelei, Ilvai Bunkai, Matīsam Eihvaldam par spēļu protokolēšanu un tiesāšanu.

     Liels paldies Ludmilai Vasinai par sporta zāles sakopšanu ārpus darba laika.

 

Rakstu veidoja sporta organizators Pāvilostā Aldis Barsukovs

un sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Kurčanova

 

Foto: M. Kurčanova

Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

1. diena (17.02.2018.)

2. diena (24.02.2018.)

« Atpakaļ