Svētdiena, 21.04.2024
Marģers, Anastasija

Deju maratons ir sācies

Deju maratons ir sācies

28.02.2018

    Daudzi dejotāji un dziedātāji visā Latvijā ir lielo Dziesmu un deju svētku gaidās, kas šovasar norisināsies jūlija mēnesī Rīgā, bet, nenoliedzami, koristu un dejotāju vidū valda arī liels satraukums, jo, lai piedalītos piecgades gaidītākajā pasākumā Rīgā, dziedātājiem un dejotājiem ir sevi no vislabākās puses jāparāda skatēs, kas Liepājas deju apriņķa dejotājiem notiks 18. martā.

     Lai trenētu un noslīpētu skates dejas, tautisko deju kolektīvi Liepājas pusē izmanto jebkuru iespēju piedalīties koncertos un citos pasākumos. Viens no šādiem pasākumiem, kur ik gadu piedalās arī Pāvilostas novada tautisko deju kolektīvi, ir deju lielkoncerts “Zvaigznes atspīd Ālandē”, kas notika 23. februārī par godu Grobiņas 323. dzimšanas dienai. Tajā piedalījās ap 30 deju kolektīvu no Grobiņas un apkārtējiem novadiem.

    Pāvilostas novadu koncertā Grobiņā pārstāvēja Pāvilostas pilsētas kultūras nama 1.-4. klašu, 3.-6. klašu, 5.-9. klašu deju kolektīvi, Pāvilostas vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mārsils”, Vērgales vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vērgalīte” un Vērgales pamatskolas jaunāko klašu deju kolektīvi.

 

Korespondente Vita Braže un

sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Kurčanova

 

saistītie raksti www.liepajniekiem.lv

Foto: I. Skābarde, G.Limberga

 

VPDK "Vērgalīte" ir priecīgi izdejot svētku repertuāru, kā arī norit aktīva gatavošanās skatei. Otrdienā, 6. martā "Vērgalīte" gaida ciemos virsvadītāju Jāni Purviņu, lai pieslīpētu soļus un izlabotu kļūdiņas. 

Vērgales pamatskolas jaunāko klašu deju kolektīvi

Pāvilostas pilsētas kultūras nama 3.-6. klašu kolektīvs ar deju "Kad es biju jauns puisītis"

VPDK "Mārsils" Liepājas deju apriņķa virsvadītājam Jānim Purviņam savu apgūto deju repertuāru atrādīja 28. februārī Durbē, Lieģu kultūras namā. Deju koncertā kolektīvs izdejoja četras dejas: "Kristī lielus, kristī mazus", "Es meitiņa kā rozīte" un deju kolāžu "Es mācēju danci vest" un "Pielūgsme meitenei".

 

 

« Atpakaļ