Svētdiena, 21.04.2024
Marģers, Anastasija

„Bērnu žūrija” Vērgales pamatskolā

„Bērnu žūrija” Vērgales pamatskolā

28.02.2018

   „Bērnu žūrija” ir lasīšanas  veicināšanas programma, kuras laikā bērniem jāizlasa 6 grāmatas un tās jānovērtē.

   9. februārī notika Vērgales pamatskolas „Bērnu žūrijas” tradicionālais Nakts pasākums. Šoreiz Ziemupē.

    Iesākumā skolēni devās nelielā ziemas pārgājienā. Tā laikā bija ne vien iespēja izstaigāties gar jūru, bet arī ar plēvi pašļūkāt no karaspēka daļas vecā angāra. Slīdamība bija gana laba! Pa to laiku Ziemupes bibliotekāres Daina un Skaidrīte bija sarūpējušas tēju un vakariņas. Par to īpašs paldies!

    Vakara turpinājumā pie bērniem kopā ar savu saimnieci Anitu Reini viesojās Aļaskas malamuts Messis.  Messis ir suns, kurš ne vien pagājušajā gadā gozējās uz žurnāla „astes” decembra numura vāka, bet piedalās arī sacensībās un nodarbojas ar kanisterapiju, līdz ar to ir bērniem ļoti draudzīgs. Jāatzīst, ka šajā vakarā viņš pavisam noteikti vairāk demonstrēja draudzīgumu nekā paklausību. Messis par pasākuma ciemiņu bija izvēlēts vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, grāmatu kolekcijā bija brīnišķīgs A. Mīrsvas stāsts par suni „Samsona ceļojums”, kurš skolas ekspertu aptaujā ierindojās godpilnajā 3.vietā, savukārt, jaunākie lasītāji augstu novērtēja T. Pervelas grāmatu „Muris un Vufs”. Turklāt šis ir arī Suņa gads.

   Pēc tikšanās pasākums turpinājās: daži radoši uzdevumi, etīdes, filmu un spēļu vakars.

   Kuras ir mūsu ekspertu visaugstāk novērtētās grāmatas? Visjaunākajā grupā tā ir Ķ. Kasparaviča grāmata „Īsi stāstiņi par lietām”. Iespējams, tāpēc, ka par to skolā visvairāk tika runāts. Ļoti tuvu, iegūstot vienādu punktu skaitu, ir grāmatas „Puika, kas zīmēja kaķus”(pēc japāņu pasakas motīviem), „Ezītis, kurš mīlēja slepeni” (D. Šukis), „Pasaka par peļu pili” (M. Bonds). Varētu pat teikt, ka šajā grupā izteikta līdera nav.

   Nākošajā vecuma grupā (9-11 gadi) 1.vietā ierindota Ž. Kuponssa grāmata „Uzrodas Flata kungs”, 2.vietu izpelnījušies „Muris un Vufs”(T. Parvela), bet trešā palikusi L. Stumbres „Pūcīte”.

    Vecāko klašu skolēniem tika piedāvātas 8 grāmatas, no kurām bija jāizvēlas 6. Visvairāk punktu savākusi K. Vērdiņa dzejoļu grāmata „Tētis”, to daudzi bija izvēlējušies lasīt un lielākoties atzīmējuši kā trešo interesantāko. Par labāko eksperti atzinuši M. Runguļa „Pastaiga mirušo pilsētā. Pārupes spoku stāsti”. Diemžēl šī grāmata kāda neapzinīga lasītāja dēļ ļoti ilgi tika aizkavēta, līdz ar to visi to nepaspēja izlasīt. Augstu vērtējumu ieguva arī  A. Mīrsvas „Samsona ceļojums” un Z. Sagas „Meitene tīmeklī”. Kopumā grāmatas vērtēja 36 eksperti.

    Paldies par visdažādāko atbalstu Dainai Vītolai, Skaidrītei Blūmai, Birutai Teibei, Ligitai Ginterei, Benitai Baltrunei, Gaidai Akerfeldei, Aivaram Sprudzānam, Ivaram Lapiņam, Edgaram Kuplajam, Maritai Kalējai, Gintam Jurikam!

Prieks, ka skolēni lasa un ir, kas viņus atbalsta!

 

Vērgales pamatskolas skolotāja Iveta Vanaga

 

Foto: A.Blūmane

Bērnu žūrijas galvenais viesis malamuts Messis

 

« Atpakaļ