Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

Pāvilostā notiek Skaļās lasīšanas sacensības

Pāvilostā notiek Skaļās lasīšanas sacensības

19.12.2018

         Nu jau otro gadu Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas bibliotēkām uzsāk skaļās lasīšanas sacensības, iesaistot 11 līdz 12 gadus vecus skolēnus no 5. un 6. klases.

       Uzsākot lasīšanas konkursu, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs ar savu  iniciatīvu vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļajai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

       Arī Pāvilostas novada Pāvilostas bibliotēka sadarbībā ar Pāvilostas vidusskolas latviešu valodas skolotāju Annu Kaži iesaistās šajā konkursā, un 6. decembrī skolēniem tika noorganizēta Skaļās lasīšanas sacensības pirmā kārta, kurā  piedalījās Pāvilostas vidusskolas 5. un 6. klases skolēni. Sacensības notiek trijās kārtās: vietējā, reģionālā mērogā un nacionālais fināls Rīgā.

      Šogad viesos bija ieradušies grāmatu varoņi – Pepija un Brālītis. Brālītis stāstīja, cik interesanti ir lasīt īstas grāmatas un aptaustīt tās rokās, un par iespēju mūsdienās lasīt arī e-grāmatas.

       Skaļās lasīšanas sacensības laikā bērni lasīja daudz brīnišķīgus fragmentus no grāmatām, ko izvēlējušies viņu vienaudži. Izvēli noteica visdažādākie iemesli: viņi lasīja smieklīgus, aizraujošus un vienkārši lieliskus stāstus, par kuriem bija jāpastāsta, kāpēc izvēlējies tieši šo grāmatu, un jāizlasa neliels ievads, lai klausītājam ir saprotams grāmatas un stāsta saturs, kuru lasa. Katram lasītājam tika dotas 3 minūtes izvēlētā grāmatas fragmenta skaļajai priekšlasīšanai. Skolēni ar lielu interesi un uzmanību klausījās klases biedru uzstāšanos.

       Katras klases ietvaros tika noteikti pirmo trīs vietu ieguvēji. Bērni tika vērtēti punktu sistēmā no 6 līdz 10, kur 6 bija viduvējs rādītājs, bet 10 – izcils sniegums. Žūrijas vērtēšanas veidlapās tika izvirzīti vērtēšanas kritēriji, pēc kā tika vērtēti un likti punkti katram dalībniekam par grāmatas fragmenta priekšlasījumu. Piemēram, dalībnieks lasa piemērotā tempā, klausītājam tiek nodotas emocijas, stāsts aizrauj auditoriju, stāsta oriģinalitāte u.c. Žūrija ilgi apspriedās un, pēc iegūto punktu kopvērtējuma, nolēma, ka skaļās lasīšanas vietējā mēroga čempione ir Keita Pastare no 5. klases.

       Dalībniekus vērtēja žūrija – Monta Pētermane, Ilze Ozoliņa un es – Mairita Vītola. Jāatzīstas, ka tas nemaz nebija viegli, jo bērni bija labi sagatavojušies, bet mums bija jāvērtē pēc daudziem noteiktiem kritērijiem. Paldies visiem!

                                                                                                           

Pāvilostas bibliotēkas vadītāja

Mairita Vītola

 

Foto: M. Vītola

 

« Atpakaļ