Svētdiena, 21.04.2024
Marģers, Anastasija

Pāvilostas skolēni apmeklē skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgu Rīgā

Pāvilostas skolēni apmeklē skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgu Rīgā

17.12.2018

    8. decembrī desmit Pāvilostas vidusskolas skolēni un trīs skolotāji apmeklēja Junior Achievement Latvija (JAL) rīkoto skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Latvijas mēroga pasākumu "CITS BAZĀRS" Domina Shopping centrā Rīgā. Tā ir ikgadēja JAL tradīcija, rīkot skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņu pirms Ziemassvētkiem un pavasarī.

    Tā kā skola šogad ir uzsākusi darbu pie SMU (skolēnu mācību uzņēmumu) veidošanas, radās nepieciešamība iepazīties ar citu skolu pieredzi šinī jomā: pavērot tirgotāju prezentācijas, iepazīt SMU piedāvājumu sortimentu, lai rosinātu skolēnu radošumu. Lūk, skolēnu atziņas no pasākuma “Cits Bazārs”:

"Man patika ķerra ar motoru, pakaramie un auduma maisiņi".

"Skolēni bija izdomājuši dažādas interesantas lietas, visinteresantākā bija automātiskā laistīšanas sistēma no jebkuras vietas pasaulē".

"Biju ļoti pārsteigts, ka nebija daudz produktu no koka, man patika fingerboard(i), bet tie bija ļoti dārgi".

"Man patika visas ekoloģiskās lietas, nepatika burzma. Maz priekšmetu no koka".

"Tirdziņš ļoti interesants, vislabāk patika smaržīgās sveces".

"Man patika somiņas. Liekas, ka varētu pārdot rotaslietas, laba lieta, ko pārdot, ir koka karotes".

"Man patīk ideja par skolēnu tirgošanos un biznesu. Tas veicina domāšanu un fantāziju. Nebija tādas lietas, kas būtu pilnīgi unikāla. Varēja manīt, ka daudzi tirgotāji nebija lietas darinājuši paši, kas būtu bijis daudz labāk".

"Patika aromātiskie spilveni".

"Man patika klucīšu kalendārs".

"Bija ļoti daudz unikālu ideju, patika ideja par automātisko laistīšanu. Vēlos taisīt rotaslietas un vēlāk taisīšu mugursomas ar “knifiņiem”".

 

    Redzams, ka domas, tāpat kā mēs visi, ir ļoti dažādas, pat pretējas. Taču skolēnos ir apņēmība radīt kaut ko jaunu (vismaz sev) un skaistu. Cerams, ka skolēni tiešām vairāk iesaistīsies SMU darbībā un varbūt pavasarī paši piedalīsies šādā tirdziņā.

 

Skolotāja Ārija Paipa

 

Foto: A. Paipa

 

« Atpakaļ