Trešdiena, 07.12.2022
Dzirkstīte, Anta, Antonija

Ziemupnieku saiets un Latvijas zaļumballe

Ziemupnieku saiets un Latvijas zaļumballe

15.08.2018

     11. augustā jau 15. reizi Ziemupes iedzīvotāji un ciemiņi pulcējās uz gadskārtējo Ziemupnieku saietu. Šajā datumā visā Latvijā daudzviet ļaudis sanāca kopā, lai svinētu, jo līdz Latvijas simtgadei palikušas vien 100 dienas!

     Ziemupē šī diena tradicionāli iesākās ar Kapusvētku dievkalpojumu Ziemupes kapos, bet dienas aktivitātes turpinājās Ziemupes tautas namā un tā apkārtnē. Ziemupes centrs šajā dienā bija saposts un īpaši padomāts par noformējumu un dekorācijām pie Ziemupes tautas nama.

     Svētkus atklāja lauku kapela “LUSTE” no Tadaiķiem, kas pasākuma laikā priecēja klausītājus ar jautrām un patiesi lustīgām dziesmām un tie, kuri velējās uzdejot, to arī izmantoja. Vairākas melodijas bija saistītas ar ziemupniekiem tik tuvo jūras tēmu, bet noslēgumā “Pie jūras dzīve mana” tika izpildīta pat divas reizes un visi klātesošie sadevās rokās, lai dejotu un dziedātu līdzi.

      Ziemupniekus svētkos sveica arī Pāvilostas novada pašvaldības izpilddirektors Alfrēds Magone un pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Vitrups.

     Savukārt Ziemupes tautas nama zālē svētku dalībniekiem bija iespēja aplūkot izstādi “90 + 100”, kas būtībā ir Ziemupes tautas nama vadītājas Dainas Vītolas un Ziemupes bibliotēkas godājamākās lasītājas Hermīnes Krūtmanes kopdarbs. Hermīnes tantei šogad janvārī – Zvaigznes dienā palika 90 gadi, savukārt Latvijai novembrī būs 100, tas arī izskaidro izstādes nosaukumu. Daļu no savas dzīves Hermīnes tante ir veltījusi Ziemupes centra labiekārtošanai. Bet šogad viņa savu veikumu un dzīves pārdomas ir apcerējusi vienkāršās četrrindēs, bet Daina tās parādījusi fotogrāfijās. 

Saule cenšas Zemi rotāt,

Vajag Sauli arī godāt –

Rītos celties Sauli sveikt,

Saulei rietot darbus beigt!

     Izstāde ir Dainas un Hermīnes tantes kopējais sveiciens Ziemupei un Latvijai! 

    Pēc pasākuma daudzi izmantoja izdevību nofotografēties uz Ziemupes tautas nama dekorāciju fona un arī pie Latvijas simtgades ozoliņa Ziemupes centrā.

 

Vita Braže

 

    Paldies visiem Svētku dalībniekiem! Īpašs paldies Gatim, Raitim, Guntim, Oskaram, Maigonim, Gatim Nr.2 par iespaidīgo skatuvi, par izmantotajiem materiāliem. Paldies Edgaram un Nikolajam par palīdzēšanu. Paldies Andrim par uzbūvēto bērzu sklandu žogu! Paldies Mairitai, Ramonai un mazajām meitenēm. Paldies visiem bildētājiem un filmētājiem!

      Paldies Lieģu kapelai “Luste” par lustēm dienā un Arvim, Guntim, Leldei par lustēm naktī! Tas bija saviļņojoši un jaudīgi no visām pusēm!

     Paldies Latvijas Kultūras ministrijai un Latvijas Simtgades birojam par finansiālo atbalstu.

 

Ziemupnieku vārdā –Ziemupes TN vadītāja Daina Vītola

 

Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 

Foto: V. Braže, D. Vītola

Video: V. Braže

 

« Atpakaļ