Sestdiena, 13.04.2024
Egils, Egīls, Nauris

Olimpiskā diena Pāvilostas vidusskolā

Olimpiskā diena Pāvilostas vidusskolā

26.09.2016
   Eiropas Sporta nedēļas ietvaros Latvijas Olimpiskās komiteja (LOK)  arī šogad organizēja Vislatvijas sportisko pasākumu “Olimpiskā diena 2016”. "Olimpiskā diena 2016" norisinājās 531 vietās Latvijā, to vidū bija arī Pāvilostas vidusskola un Vērgales pamatskola. Šogad sportiskās aktivitātes tika veltītas Olimpiskā sporta veida -  volejbola popularizēšanai. Šī gada pasākuma devīze bija “Padod bumbu!”.
    No 19. līdz 22.septembrim Pāvilostas vidusskolas aktu zālē katru dienu pēc otrās mācību studas notika „Olimiskās dienas 2016” rīta rosme, kur katram skolēnam bija iespēja izkustēties mūzikas pavadījumā un iepazīties ar vingrinājumu kārtību. Rīta rosmi vadīja 11. klases skolniece Made Jete Jance.
   23. septembrī Olimpiskās dienas rītu visi vidussskolas skolēni iesāka ar rīta rosmi skolnieces Mades Jetes vadībā Pāvilostas sporta zālē. Turpinājumā skolas mācību telpās katrs 1.- 4.klašu skolēns zīmēja zīmējumus „Mana sapņu bumba”, kas tika izvietoti apskatei skolas trešā stāva gaitenī. Tad jau arī bija pienācis laiks sportiskām aktivitātēm  - stafetēm ar bumbu un  volejbola elementiem skolas katu zālē.
  Tikmēr 5. un 6. klašu komandas Pāvilostas sporta zālē aizrautīgi savā starpā izspēlēja spēli „Gaisa bumba”. Savukārt 7.-12. klašu komandas ar lielu apņēmību rādīja meistarību volejbola spēlē.
    Bet plkst.11:00 bija pienācis ilgi gaidītais brīdis - tikšanās ar šī gada Olimpisko vēstnesi, U-19 meiteņu volejbola valsts vienības līderi, Latvijas pludmales volejbolisti, Murjāņu sporta  ģimnāzijas audzēkni, kuldīdznieci Paulu Nikolu Ņečiporuku, kura atbildēja uz klātesošo jautājumiem un dalījās pieredzē ar saviem sasniegumiem, pieminot, ka, profesionāli spēlējot volejbolu, izklaides pasākumiem atliek vien ļoti niecīgs laiks. Katra diena rit pēc stingra grafika, vasaras periodā jāpiedalās sporta nometnēs un brīvā laika praktiski nav. Pēc iepazīšanās pusstundas visi vienojās kopīgā fotogrāfijā, pēc kuras sekoja autogrāfu saņemšana no jaunās volejbolistes Paulas.
    Pāvilsotas vidusskolas administrācija saka lielu paldies Pāvilostas novada pašvaldības metodiķei izglītības un kultūras jomā Silvijai Lejai, kura sadarbībā ar Pāvilostas novada domes priekšsēdētāju Uldi Kristapsonu palīdzēja noorganizēt tikšanos ar Olimpisko vēstnesi, kā arī Pāvilostas vidusskolas sporta skolotājam Zintim Vīgulim, 1.- 4. klašu audzinātājām Ivetai Arājai, Gaidai Benetei, Intai Priedoliņai un Agritai Valkašai par sporta sacensību organizēšanu un vadīšanu mazajām klasēm.
 
Marita Rolmane
 
Foto: M. Rolmane, M. Kurčanova
Video: M. Kurčanova
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 
« Atpakaļ