Ceturtdiena, 23.05.2024
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Pāvilostas bibliotēkā notiek Dzejas dienu pasākums bērniem

Pāvilostas bibliotēkā notiek Dzejas dienu pasākums bērniem

30.09.2016
    Septembra mēnesis ir ne tikai zinību mēnesi, kas sauc uz skolu, bet arī dzejas mēnesis. Tradicionāli Dzejas dienām par godu Pāvilostas bibliotēkā notiek arī dažnedažādi pasākumi gan lieliem, gan maziem.
    29. septembrī Pāvilostas bibliotēkas darbinieces Mairita Vītola un Elīna Horna aicināja pie sevis ciemos Pāvilostas vidusskolas jaunākās klasītes, lai kopā ar bērnu grāmatu rakstnieci un dzejnieci Ievu Samausku uzburtu kādu jauku dzejoli.
    Dzejas dienas pasākums iesākās ar jauku skolas meiteņu Gerdas un Petras dziesmiņu mūzikas skolotājas Daces Bunkas vadībā, bet bibliotēkas vadītāja Mairita iepazīstināja klātesošos ar jaunāko Ievas Samauskas grāmatiņu bērniem "Muša, kura gribēja būt lidmašīna". Nolasot bērniem priekšā nelielu fragmentu no grāmatas, bibliotēkas vadītāja raisīja bērnos iztēli un iedvesmoja grāmatiņu izlasīt, rodot atbildi, vai mušai izdevās piepildīt savu vēlešanos. Pirms tam skolēniem bija pašiem arī jāuzraksta, uz kādu vietu pasaulē tad viņi ar savu klasīti vēlētos aizlidot. Bērnu atbildes bija visdažādākās - Portugāle, Legolande, Pasaku mežs u.c. Dzejniece Ieva katram arī novēlēja savu sapni piepildīt.
    Pasākumu turpināja bērnu dzejniece Ieva, nolasot viņas sacerētus dzejoļus no vēl tikai topošās bērnu dzejoļu grāmatas par citu bērnu sapņiem - vēlēšanās par mazu sunīti, par burvju nūjiņu, saldām konfekšu bumbiņām, kas padara neredzamu, un vēl daudzas citas bērnu vēlēšanās. Arī zālē sēdošie skolēni izteica savu viskvēlāko vēlēšanos.
    Pasākuma ietvaros Ieva Samauska, lasot savus dzejolīšus, bērniem lika minēt arī mīklas un veikt dazādus uzdevumus - bija jāizdomā dzejolim nosaukums vai dzejoļa beigas, bija dzejolī jāieliek vārds ar atskaņu, bet pats interesantākais uzdevums bija atminēt Rīgas ielu nosaukumus, kur dzejniece bija kādai Rīgas ielai veltījusi mazu dzejolīti. Bērni balvās par atjautību saņēma pateicības kartiņu ar dzejnieces Ievas Samauskas dzejolīti un parakstu.
   Dzejas dienas pasākuma izskaņā skolnieces Gerda un Petra nodziedāja vēl vienu dziesmu ar aicinājumu "Bērni, lasīsim grāmatas!", kas bija lielisks atvadu sveiciens gan dzejniecei, gan biblitēkas darbiniecēm. Bet bibliotēkas darbinieces Mairita un Elīna teica paldies, katram dāvājot raibu rudens lapu ar saldu konfekti un ticējumu par Miķeļa dienu.
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M. Kurčanova
   
« Atpakaļ