Sestdiena, 13.04.2024
Egils, Egīls, Nauris

Vērgales pamatskolā atzīmē Miķeļdienu

Vērgales pamatskolā atzīmē Miķeļdienu

30.09.2016
    29.septembrī Vērgales pamatskolā tradicionāli atzīmēja Miķeļdienu un svinēja Miķeļa Ozola dzimšanas dienu.
   Jau iepriekšējā dienā katra klase sāka iekārtot ražas skati zālienā pie skolas. Krāšņas un daudzveidīgas kompozīcijas un rudens veltes tika izkārtotas apļos. Tās veltītas gan Ozolam, gan gaidāmajai Skolotāju dienai. Bet pašā Miķeļdienā skolēni un skolotāji sastājās aplī ap Ozolu un vēlēja tam šādas rindas:
Mans mīļais, mans labais Ozol',
Atnākšu pie tevis pirmdien,
Gaidi mani pirmdien.
Mans mīļais, mans labais Ozol',
Atnākšu pie tevis otrdien,
Gaidi mani pirmdien, otrdien…
   Un tā līdz pat svētdienai. Jāpiebilst, ka ejot apkārt Ozolam un skandējot šīs rindas bija jāpietupjas pie vārdiem "Ozols" un katras nedēļas dienas!

     Šogad svētkus kuplināja jauka trušu izstāde no saimniecības “Kalvenes Trusis”, kuru finansiāli atbalstīja Vērgales kultūras nams. Izstādi apskatīja gan pamatskolas kolektīvs, gan bērnudārza “Kastanītis” audzēkņi, arī vietējie iedzīvotāji un ciemiņi no kaimiņu pagasta. Trušu apskatei un iegādei tika piedāvāti dažnedazādu krāsu un šķirņu garauši. Daži truši šajā dienā ieguva sev jaunas mājas. Bet bērni ar neviltotu prieku vēroja izstādi, klausījās saimnieku stāstījumā un izmantoja izdevību paglāstīt pūkainos draugus. Viens šķirnes trusis pat priecēja visus, demonstrējot pastaigu pavadā.  

Vita Braže
 
Foto: V.Braže
 
 
 
 

 

« Atpakaļ