Sestdiena, 13.04.2024
Egils, Egīls, Nauris

10 medaļas un rekords ar rūgtuma piegaršu

10 medaļas un rekords ar rūgtuma piegaršu

17.05.2016
    12. maijā Aizputes pilsētas stadionā norisinājās tradicionālās starpnovadu skolēnu sporta spēļu sacensības vieglatlētikā. Pāvilostas vidusskolas komanda šoreiz startēja vājinātā sastāvā: vairākiem potenciāliem laureātiem tika liegta dalība sacensībās sakarā ar neapmierinošām sekmēm mācībās. Turklāt atsevišķi jaunie vieglatlēti „tika noņemti no trases” īsi pirms izbraukšanas uz Aizputi. Rezultātā, piemēram, skaitliski lielo 9. klasi sporta pasākumā nepārstāvēja neviens.
   Neapšaubāmi, mācības ir svarīgākas par visu. Un, ja ar šādu sankciju palīdzību vienā dienā var apgūt mācību gada garumā iekavēto, „upuris „ ir attaisnojams. Šaubos gan, vai reāli tas ir iespējams. Vairāk liekas, ka skolā nereti pietrūkst saskaņotas komandas rīcības, kas negatīvi iespaido mūsu sasniegumus jebkurā jomā.
     Prieks, ka, neskatoties uz saspringto pirmseksāmenu periodu, laiku un enerģiju vieglatlētikas treniņiem tomēr atrada seši 12. klases audzēkņi. Viņi ne tikai uzcītīgi trenējās, bet Aizputes stadionā mums visiem sarūpēja arī daudz jauku emociju. Īpaši iepriecināja Niks Indriksons, kurš trīs reizes kāpa uz uzvarētāju goda pjedestāla. Viņam zelta medaļas diska mešanā un augstlēkšanā, sudraba medaļa lodes grūšanā jauniešiem. Pie tam augstlēkšanā Niks par čempionu kļuva, pārvarot 1,80 m augstumā novietoto latiņu, kas ir jauns skolas rekords. Divas medaļas izcīnīja Arvis Barsukovs: zelta -  lodes grūšanā, sudraba - diska mešanā jauniešiem. Nieka 2 cm līdz bronzas godalgai diska mešanā jauniešiem pietrūka Kristapam Klakam, toties 4. vieta viņam šķēpa mešanā. Elvis Vīgants uzrādīja 5. rezultātu trīssoļlēkšanā jauniešu konkurencē. Tuvu godalgotajām vietām bija  Andra Lanka - gan lodes grūšanā, gan diska mešanā jaunietēm. Mūsu pienākumos ietilpa arī dalība sacensību organizēšanā. Tāllēkšanas rezultātu fiksēšanas un apkopošanas darbu visām vecuma grupām teicami veica Evita Jakovļeva.
     Mūsu skolu Aizputes stadionā ar panākumiem pārstāvēja divi 10. klases audzēkņi. Kārlim Rudzājam sudraba medaļa šķēpa mešanā un bronzas medaļa lodes grūšanā jauniešiem. Madei Jetei Jancei - sudrabs šķēpa mešanā jaunietēm.
    Lielisks starts izdevās Gintam Šulcam no 8. klases. Viņš kļuva par uzvarētāju šķēpa mešanā un ieguva sudraba medaļu 1500m skrējienā zēniem. Grūto 3000m skriešanas distanci pievarēja 11. klases skolniece Agnese Ģēģere, ierindojoties 4. vietā starp jaunietēm.
    Vairāk pieredzes iegūšanas nolūkā sacensībās piedalījās četri mūsu 4. klases skolēni - Ramona Tīna Rolmane, Viesturs Ralfs Kurčanovs, Kristiāns Gertsons un Rihards Ķepsnis. Taču Ramona Tīna Rolmane, sacenšoties ar gados vecākām konkurentēm, spēja ierindoties augstajā 4. vietā 400m skrējienā meitenēm.
    Reizē ar vieglatlētikas forumu Aizputē noslēdzies kārtējais starpnovadu skolēnu sporta spēļu sacensību cikls. Šajā mācību gadā esam piedzīvojuši daudz patīkamu mirkļu sporta laukumos un zālēs. Bijuši arī smeldzīgi brīži, kad trāpīgs bijis teiciens "zaudēts par mata tiesu". Bet tieši neprognozējamības dēļ sports ir skaists un interesants. Vēl nevar sacīt, ka sports mūsu skolas vērtību skalā atrodas augstā pozīcijā. Taču pastāv cerība nākošajā mācību gadā tikt vismaz kādu pakāpienu augstāk: sportisks izskatās jaunais skolēnu līdzpārvaldes sastāvs. Neapšaubāmi, ir ļoti nozīmīgi šajā jomā tiekties uz augšu. Zinātniskie pētījumi liecina, ka pēc fiziskām aktivitātēm smadzeņu darbība uzlabojas par aptuveni 20 procentiem.

                                              Zintis Vīgulis,
Pāvilostas vidusskolas sporta skolotājs

 

« Atpakaļ