Piektdiena, 17.09.2021
Vera, Vaira, Vairis

Pāvilostā svētkus ielīgo ar jubilejas izrādi!

Pāvilostā svētkus ielīgo ar jubilejas izrādi!

27.06.2016
   Jau ierasts Pāvilostā Līgo svētkos Pāvilostas pilsētas kultūras nama amatierteātris saviem skatītājiem un visiem līgotājiem Upesmuižas parka estrādē sniedz teatrālu izrādi. Arī šogad teātris visus interesentus aicināja 23. jūnija vakarpusē Upesmuižas parka estrādē noskatīties uzvedumu "Latviešu sapnis Skroderdienās".
   Tā kā šogad amatrieteātrim ir jubilejas gads un nu jau aizritējis desmitais uznāciens Līgo dienā savu skatītāju priekšā, režisore Marita Horna un amatierteātra aktieri publikai vēlējās parādīt ko īpašāku un neierastāku. Tā tapa Līgo vakara teatrālais uzvedums "Latviešu sapnis Skroderdienās", kas ir stāsts par Latviju, par to, kādi esam un kādus mūs redz citi. Izrādes laikā atskanēja daudz zināmu atziņu, ticējumu un tautasdziesmu par latviešiem.
    Uzvedums "Latviešu sapnis Skroderdienās" ir paplašinātais variants izrādei, kuru šā gada aprīļa mēneša nogalē Pāvilostas amatierteātris rādīja latviešu kultūras svētkos Īrijā. Par cik izrādes tapšanā tika ieguldīts vairāku mēnešu smags darbs, lai pienācīgi Īrijas latviešiem un citiem cittautiešiem prezentētu savu uznācienu, amatierteātra režisore nolēmusi izrādi papildināt ar interesantākajām un smieklīgākajām ainiņām no 2007. gadā pašu iestudētās izrādes "Skroderdienas Silmačos", pieaicinot arī toreizējos amatierteātrī darbojošos aktierus - Janeti Kristapsoni (Sāra) un Ilmāru Šnori (Kārlēns). Uzvedumā "Latviešu sapnis Skroderdienās" stāstu par latviešiem stāstīja un lomās iejutās - Marita Horna, Rudīte Jance, Daiga Cābele, Anna Kaže, Monta Pētermane, Dzintra Vērniece, Silva Vārsberga, Gatis Štokmanis, Ģirts Vagotiņš - Vagulis, Einārs Vārsbergs, Dace Bunka, Edijs Ermsons un Eduards Bielis.
   Savu šarmu uzvedumam "Latviešu sapnis Skroderdienās" piedeva arī Pāvilostas pilsētas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs "Mārsils", kas izrādi papildināja ar jestrām dejām, bet par muzikālo nodrošinājumu izrādes laikā parūpējās pašmāju grupa "Piemare".
    Pasākuma ietvaros amatierteātra režisore Marita Horna vēl izmantoja izdevību, lai pateiktos Pāvilostas novada domei, sponsoriem, tērpu veidotājai un šuvējām, kā arī visiem citiem līdzcilvēkiem par morālu un finansiālu atbalstu, gatavojoties braucienam uz Īriju aprīļa mēnesī.
    Pēc izrādes jau vēlā vakarā visi līgotāji tika aicināti uz kopīgu lielā ugunskura iedegšanu Upesmuižas parka estrādē un izlustēties jestrās dejās ar grupu "Piemare".
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M. Kurčanova
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 
 
 
« Atpakaļ