Piektdiena, 19.04.2024
Vēsma, Fanija

Trešo reizi notiek ZAĻAIS STARS

Trešo reizi notiek ZAĻAIS STARS

26.07.2016
    Jau trešo gadu jūlija mēnesī Pāvilostā norisinājās mūzikas un mākslas festivāls „ZAĻAIS STARS”, kopā pulcējot vairāk kā 3000 mūzikas baudītāju.
     Festivāla atklāšana notika 22. jūlijā ar īpašu nakts koncertu Sakaslejas baznīcas dārzā. Kā apgalvo festivāla producents un idejas autors Uldis Marhilevičs, uz pirmo festivāla daļu sanāk vietējie - ģimenes ar bērniem, sirmgalvji, jaunieši, jo, koncertprogramma ir veidota mums pašiem - vietējiem pāvilostniekiem. Pāvilosta ir kā miera osta un tieši šāda sajūta rodas, esot baznīcas dārzā. Nakts koncertā muzicēja – Ieva Akuratere, Aivars Hermanis, Jānis Pelše, Dzintars Beitāns, Kuldīgas koris “Rāte”, trīs tenori – Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis, Miervaldis Jenčs, Pāvilostas mūzikas skolas audzēkņi un daudzi citi. Arī šogad ieeja koncertā bija pret ziedojumiem, kuri tiks novirzīti baznīcas atjaunošanai un sakārtošanai.
      Pēc sajūtu pārpilnā nakts koncerta nākamajā dienā, 23. jūlijā, notika grandiozs koncerts Pāvilostas pludmalē pie Ziemeļu mola, kurā uz skatuves kāpa pats Uldis Marhilevičs ar saviem draugiem  - Musiqq, Liepājas brāļi un Liepājas māsas, Olga Rajecka, Harijs Zariņš & COLT, Viktors Lapčenoks, Aija Andrejeva, CREDO, Blues band Roberts Zīle & Co, jautrās mūzikas grupa "MONTANA", Ainars Virga & Buks, vējdēlisti “Bezvējš” un Pāvilostas jaunieši. Festivāla otro dienu Pāvilostas pludmalē vadīja atraktīvais un vienmēr pozitīvais aktieris -  Gints Grāvelis.
      Pusnaktī, skanot Pāvilostas himnai, virs moliem atmirdzēja svētku salūts, bet turpinājumā kā ierasts festivāls turpinājās ar dejām līdz rītam.
    Papildus mūzikas baudīšanai, festivāla apmeklētājiem visas dienas garumā bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs, tai skaitā, radošajās darbnīcās, dažādās atrakcijās gan bērniem, gan pieaugušajiem, amatnieku tirdziņā iegādāties amatnieku un mājražotāju atvestos labumu u.c. Kā arī netālu no jūras, muzeja laukumā tika uzstādīta skatuve, uz kuras visas dienas garumā muzicēja jaunie mūziķi un pašmāju grupa “Piemare”.
      Pāvilostas bibliotēkā festivāla ietvaros tika atklāta pāvilostnieces Agneses Blaubārdes fotoizstāde "Mana vieta", izstāde būs apskatāma vēl visu augusta mēnesi.
      Festivāla idejas autors un kurators Uldis Marhilēvičs un Pāvilostas novada priekšsēdētājs Uldis Kristapsons visiem festivāla apmeklētājiem apsolīja, ka arī nākamgad tiks rīkots Pāvilostas mūzikas un mākslas festivāls "Zaļais stars". 
Uz tikšanos nākamgad!
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M. Kurčanova, I. Ivanovskis
Video: M. Kurčanova
Saistītie raksti www.liepajniekiem.lv
 
Plāšāku fotoreportāžu skatieties FOTOGAERIJĀ

« Atpakaļ