Pirmdiena, 03.10.2022
Ilizana, Elza

Projekta nedēļas diena „Izzini Latvijas vēsturi” Pāvilostas vidusskolā

Projekta nedēļas diena „Izzini Latvijas vēsturi” Pāvilostas vidusskolā

02.02.2016
   15.janvārī Pāvilostas vidusskolā ieradās Izglītības un informācijas Latvijas Kara muzeja nodaļas vadītājs Mārtiņš Mitenbergs, darbinieki Zane Belinska un Māris Konovaļčiks, lai saistoši un interesanti skolēnus izvestu cauri Latvijas pagātnes līkločiem trīs mācību stundās.
    Arī devītās klases Vērgales pamatskolēni ieradās ciemos pie mums, lai kopā aktīvi darbotos trīs lielās grupās, kas katru stundu apmeklēja vienu no nodarbībām.
Nodarbību tematika, ko piedāvāja aplūkot muzeja pārstāvji bija:
1)    1.postenis - Barikādes, kuras realizēšanai tika izmantoti audiovizuāli materiāli par tā laika notikumiem, tad puzles likšana grupās, kā arī grupu dalībnieku iepazīstināšana ar tā laika vēsturiskām liecībām.
2)    Pirmais pasaules karš Latvijā. Aktu zālē uz grīdas tika izklāta (6m x 9m) milzīga Latvijas karte ar fotogrāfijām. Skolēniem tika izsniegtas darba lapas ar jautājumiem, dots laiks, lai, pastaigājoties pa karti, to aizpildītu. Ar uzdevuma jautājumiem katrs tika veiksmīgi galā. Nodarbības noslēgumā, kā pārsteiguma moments, bija 100 gadu vecu ieroču prezentēšana, ar iespēju katram tos paturēt rokā un sajust pagātnes klātbūtni.
3)    Formas tērpu izlase no muzeja krājuma. Muzeja darbinieks izrādīja dažādu laikmetu formas tērpus stāstot par to labajām īpašībām un trūkumiem, ļaujot tos skolēniem pielaikot un pašiem izdarīt secinājumus. Arī fotografēšanās tajos bija īsta sensācija!
  
   Laiks nodarbībās paskrēja nemanot.  Paldies sakām Maritai Hornai, ar kuras iesaistīšanos Kara muzejs nolēma viesoties tieši Pāvilostas vidusskolā.
 
Marita Rolmane
 
Foto: A.Paipa, M.Rolmane
 
 

 

« Atpakaļ