Sestdiena, 02.03.2024
Luīze, Laila, Lavīze

Rokdarbu izstāde Vērgales muzejā

Rokdarbu izstāde Vērgales muzejā

22.02.2016
     No 7.decembra līdz 15.februārim Vērgales muzejā bija apskatāma Daces Nastevičas rokdarbu izstāde “Ceļojums latvisko zīmju pasaulē”.  Izstādes nosaukums pilnīgi attaisnoja izstādē apskatāmo darbu daudzveidību, krāsainību un latvisko zīmju kopumu. Izstādes galvenie elementi – mauči, jeb locītavu sildītāji, rotaslietas, no dzijas veidoti ziedi,  jostas un dekori, visi izveidoti pērļošanas tehnikā.
     Pērnā gada nogalē, kad tika iekārtota izstāde, tika dekorētas un svētkiem īpaši iekārtotas arī muzeja telpas. Šajā darbā muzeja darbiniecēm čakli palīdzēja Vērgales pamatskolas vecāko klašu skolēni, kuri sagatavoja niedres un  izveidoja skaistus puzurus. Bet pašas darbinieces izveidoja dažādas Ziemassvētku dekorācijas, kas lieliski papildināja šajā laikā muzejā apskatāmo izstādi.  
      Savukārt 15.februārī Vērgales muzejā vēl reizi bija iespēja apskatīt skaisto izstādi un tikties ar smalko un krāšņo rokdarbu autori Daci Nasteviču no Gudenieku pagasta. Tikšanās laikā D.Nasteviča vēlreiz pārlapoja nesen izdoto grāmatu “Adīti mauči”. Māksliniece klātesošajiem pastāstīja arī par darbu tapšanas specifiku un citām niansēm. Bet ikviens interesents mākslinieces vadībā varēja iemēģināt roku pērļošanā. Paldies visiem, kuri apmeklēja skaisto izstādi un ar savu klātbūtni kuplināja izstādes noslēguma pasākumu!
 
Vita Braže
 
Foto V.Braže
 
 

 

« Atpakaļ