Sestdiena, 18.05.2024
Inese, Inesis, ēriks

Godina Pāvilostas novada uzņēmējus

Godina Pāvilostas novada uzņēmējus

22.02.2016
    2016.gada 19.februārī jau trešo reizi Pāvilostas novada dome rīkoja Pāvilostas novada uzņēmēju dienu Pāvilostas pilsētas kultūras namā. 
   Šogad šāds pasākums tika rīkots mazliet citādāks kā iepriekšējos gadus. Lai diena gan novada uzņēmējiem, gan citiem novadniekiem būtu pilnvērtīgāka un interesantāka, tika nolemts pasākumu ar nosaukumu "Pāvilostas novada uzņēmēju balle" pārvērst par Pāvilostas novada uzņēmēju dienu, kurā piedāvāt visiem interesentiem noklausīties semināru par jaunā plānošanas perioda Eiropas Savienības struktūrfondu projektiem, kurus īstenot Pāvilostas novadā, kā arī komercbanku un Valsts bankas piedāvāto finansējumu mazajiem, vidējiem uzņēmumiem un privātpersonām, kā arī rīkot izstādi-tirgu ar novada uzņēmēju līdzdalību, bet dienas izskaņā ballē sveikt novada uzņēmējus deviņās nominācijās.
   Uzņēmēju dienā rīkotais seminārs Pāvilostas pilsētas kultūras namā bija plaši apmeklēts, pulcējot turpat 100 klausītāju, viņu vidū arī skolēni un jaunieši no Pāvilostas vidusskolas un Vērgales pamatskolas. Seminārs iesākās ar Pāvilostas novada domes priekšsēdētāja uzrunu, bet turpinājumā klātesošajiem pārstāvji no bankas "Citadele" pastāstīja par mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanu, savukārt biedrības "Liepājas rajona partnerība" pārstāves iepazīstināja ar jaunā plānošanas perioda plānotajiem Leader projektiem, to aktualitātēm un jauninājumiem. Semināru noslēdza Attīstības finanšu institūcijas "ALTUM" pārstāve, izklāstot par programmu „MVU izaugsmes aizdevumu programma jeb Aizdevumi mikro, mazo un vidējo komersantu un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību attīstības veicināšanai”. No klausītājiem tika saņemti arī dažādi jautājumi. Semināra noslēgumā daudzi atzina, ka tas bijis ļoti vērtīgi un esot radušās daudzas idejas par savas ieceres īstenošanu.
    Turpinājumā visi interesenti tika aicināti apmeklēt izstādi - tirgu "Ražots Pāvilostas novadā!" turpat kultūras nama lielajā zālē, iepazīstot gan Pāvilostas novada uzņēmumus, gan pakalpojumu sniedzējus un tirgotājus. Izstāde - tirgus tika veidota ar mērķi dot iespēju uzņēmējiem, mājražotājiem un amatniekiem iepazīstināt plašāku sabiedrību ar savu produkciju un pakalpojumiem, veicināt atpazīstamību, stiprināt gan savstarpējo sadarbību, gan arī veidot jaunus kontaktus ar potenciālajiem klientiem. Kopumā tirdziņam atsaucās 22 novada uzņēmēji, piedāvājot tirdziņā iegādāties un nobaudīt gaļas izstrādājumus, sierus, medu un biškopības produkciju, maizi, bioloģiskās lauksaimniecības produkciju, sukādes, želeju konfektes, konditorejas izstrādājumus, kā arī plaši tika pārstāvēta mājražotāju un amatnieku produkcija - adījumi, izšuvumi, rotas no jūras akmentiņiem un stikliņiem, roku darinātas kartiņas, austas segas un kājceliņi, bet lielāko sajūsmu izraisīja Liepājas neredzīgo biedrības biedru pinumi un roku darinājumi, kas tapuši Ziemupē esošajā rehabilitācijas centrā "Dvēseles veldzes dārzs". Tāpat tirdziņā bija iespēja iegādāties kādu interesantu grāmatu no Vērgalē reģistrētās izdevniecības plašā grāmatu klāsta, vai arī uzzināt par Pāvilostas novada tūrisma uzņēmējiem - viesu mājas "Kaijas" SPA piedāvājumu, laivu servisa māju "Boat park", kempingu "Pāvilosta Marina" un laivošanas kompāniju "Beaver laivas". Paši tirdziņa dalībnieki atzina par lietderīgu un atbalstāmu šādu pasākumu, cerībā uz vēl lielāku dalībnieku skaitu nākamgad.
    Bet vakarpusē pasākuma „Pāvilostas novada uzņēmēju diena” ietvaros Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons un Vērgales pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Vitrups godināja 2015.gada veiksmīgākos Pāvilostas novada uzņēmējus:
  • Lielākais nodokļu maksātājs 2015 – kooperatīvā sabiedrība „Vērgale-1”;
  • Veiksmīga saimniekošana laukos 2015 - SIA „Egļu mežniecība”;
  • Netradicionālais uzņēmējdarbības veids 2015 - Vaira Kārkliņa "Savvaļas augu ēdienu degustācija; augu hidrolāti, ziedes u.c.";
  • Ilggadēja saimniekošana laukos 2015 - kooperatīvā sabiedrība „Vērgale-1”
  • Veiksmīgs mājražotājs 2015 - Sakas pagasta z/s „Ievlejas”
  • Veiksmīgs jaunais uzņēmējs 2015 - SIA „VEST-END AUTO”; 
  • Vēsturiskā mantojuma saglabātājs 2015 -  SIA „Zariņi IR” ekspozīcija "Kurzemes zvejnieka sēta"; 
  • Ekoloģiskās produkcijas ražotājs 2015 - Sakas pagasta z/s „Turaidas”;  
  • Stipra ģimene uzņēmējdarbībā 2015 - Vērgales pagasta z/s „Gausēni”.   

 

    Šāds pasākums tiek rīkots ar mērķi godināt tos novadā reģistrētos uzņēmējus, kuri ar neatlaidīgu darbu un mīlestību pret savu valsti ir novadā radījuši jaunas darbavietas un, godīgi maksājot valstī noteiktos nodokļus, veicinājuši novada izaugsmi un attīstību.
   
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M.Kurčanova
 
 
 

 

« Atpakaļ