Ceturtdiena, 18.08.2022
Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena

Pāvilostā viesojas karavīri no Ukrainas

Pāvilostā viesojas karavīri no Ukrainas

12.12.2016
    2. decembra vēlā vakarpusē Pāvilostā viesojās 14 karavīri no Ukrainas, kuriem Pāvilosta bija viens no pieturas punktiem nedēļu garajā vizītē Latvijā.
    Ukrainas karavīru vidū bija puiši un viena meitene, kas piedzīvojuši kara šausmas dažādos Austrumukrainas apgabalos. Viņu vidū bija arī viens KIBORGS – karavīrs, kurš viens no pēdējiem aizstāvēja Doņeckas lidostu. Šobrīd daļa no viņiem ir atvaļinājušies no aktīvā dienesta, bet daži vēl joprojām piedalās kara darbībā Ukrainas austrumos. Viņu vidū liela daļa ir brīvprātīgie - vienkārši Ukrainas iedzīvotāji – juristi, agronomi, dakteri u.c., kuri nekad nav bijuši apmācīti militārai darbībai, bet par savu valsti un tautiešiem gatavi atdot savu dzīvību.
     Vēlās viesošanās laikā Pāvilostā  tālie viesi no Ukrainas noskatījās koncertu, kurā uzstājās Pāvilostas pilsētas kultūras nama jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīvi.
   Latvijā pazīstamais žurnālists un daudzu par kara tēmu saistītu publikāciju autors Atis Klimovičs, kurš visu šo nedēļu bija arī pavadošajā sastāvā Ukrainas karavīriem no Latvijas puses, organizēja šo vizīti Latvijā ar mērķi sniegt iespēju Latvijas zemessargiem un karavīriem iepazīties ar kaujas pieredzi, cīņā ar tā saucamajiem „zaļajiem cilvēciņiem”. Tā bija lieliska iespēja dzirdēt patiesos faktus par Ukrainas austrumos notiekošo. Pirms viesošanās Pāvilostā, Ukrainas karavīriem jau bija notikušas vizītes Rīgā un Kuldīgā, bet nākamajās dienās viņiem bija paredzēts apmeklēt Liepāju, Dobeli un dažas Latgales pilsētas.
   Turpinājumā Zemessardzes 46. kājnieku bataljona komandieris majors Jānis Mežavilks Ukrainas karavīriem bija noorganizējis tikšanos ar Zemessardzes 4. brigādes komandieri pulkvedi Jāni Gaili, Zemessardzes 46. kājnieku bataljona virsnieku atvaļināto majoru Raimondu Požarski un Pāvilostas novada domes priekšsēdētāju Uldi Kristapsonu. Domes priekšsēdētājs pastāstīja par Pāvilostas novada sadraudzību ar Ukrainas pilsētu Gorodok nu jau divu gadu garumā un citiem kultūras pasākumiem gan Pāvilostā, gan Ukrainā, kā arī izteica vēlēšanos nākamajā gadā piepildīt ieceri, Pāvilostā vasaras mēnešos organizējot rehabilitācijas nometni Ukrainas bērniem, kuru ģimenes cietušas karā. Šādu ieceri par ļoti nepieciešamu un svarīgu atbalstu Ukrainas tautai atzina arī Čerņigovas apgabala padomes priekšsēdētājs Mikola Zverevs, kurš pats aktīvi piedalījies Maidana revolūcijā Ukrainā un šobrīd pavada karavīrus vizītē Latvijā.
   Nākamās dienas rītā Ukrainas viesi apmeklēja Pāvilostas novadpētniecības muzeju, tā nedaudz iepazīstot Pāvilostu un tās vēsturi.
   Zemessardzes 46. kājnieku bataljona komandieris majors Jānis Mežavilks, kurš organizēja ukraiņu karavīru uzņemšanu Pāvilostā, izsaka lielu pateicību Pāvilostas novada domei, īpaši Pāvilostas domes priekšsēdētājam Uldim Kristapsonam, un pašvaldības iestādēm: Pāvilostas pilsētas kultūras nama kolektīvam un vadītājai Silvai Vārsbergai, Pāvilostas pilsētas kultūras nama deju kolektīvu vadītājiem Daigai Cābelei un Eināram Vārsbergam, Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītājai Irinai Kurčanovai un Pāvilostas vidusskolas virtuves darbiniecēm, kā arī vietējiem uzņēmējiem, kuri bez jebkādas finansiālas atlīdzības atsaucās aicinājumam uzņemt karavīrus: viesu mājas “Ostgals” īpašniekam Mārim Vīgantam, viesu mājas “Viga” īpašniecei Intai Vīgantei, viesu mājas “Ķiršu dārzs” īpašniecei Ainai Jakovļevai un Lauku maizes ceptuves “Ievlejas” saimniecei Agitai Pētersonei.
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
Saistītie raksti www.lsm.lv
 
Foto: M. Kurčanova, J. Mežavilks
 
 

 
« Atpakaļ