Sestdiena, 18.05.2024
Inese, Inesis, ēriks

Bluķa vakars Ziemupē

Bluķa vakars Ziemupē

28.12.2016
    21. decembrī plkst.12:44 sākās ziema, tādēļ šīs dienas vakarā Ziemupes jūrmalas stāvlaukumā tika svinēti Ziemas saulgrieži.
   Tika pavadīta gada visīsākā diena un garākā nakts. Kā jau ik gadu, arī šajā vakarā gaiši iedegās uguns, tai tika ziedots svētībai un labklājībai. Neatņemama šī vakara sastāvdaļa ir dziesmas, dejas, ķekatās iešana un bluķa vilkšana. Vispirms stāvlaukuma saimnieces – Daina un Daiga vilka bluķi ap savu teritoriju, bet pēc tam lieli un mazi ķekatnieki velkot bluķi devās ciemos pie ziemupniekiem.
    Skanot dziesmām un mūzikas instrumentiem visi svinētāji nonāca Ziemupes centrā, kur tradicionāli tapa kopbilde pie Ziemupes zīmes, bet tālāk ceļš veda uz Ziemupes tautas namu, kur visus sagaidīja Daina un Skaidrīte. Arī viņas tika pie bluķa vilkšanas. Pēc tam pie ugunskura katrs bluķim domās atdeva visu slikto un tas tika sadedzināts. Pēc garā ceļa, kas šogad bija spēcīga vēja brāzmu pavadīts, ikviens varēja Ziemupes tautas namā nobaudīt siltu tēju, Skaidrītes gardās pankūkas un citus svētku našķus. Bet noslēgumā jautras rotaļas ar Maritu un folkloras kopu “Čabraki”.
 
Vita Braže
 
Foto: V. Braže, D. Vītola
 
 

 

« Atpakaļ