Piektdiena, 19.04.2024
Vēsma, Fanija

Bibliotēkā atzīmē Kreiļu dienu!

Bibliotēkā atzīmē Kreiļu dienu!

17.08.2016
    Piektdienā, 12. augustā, Pāvilostas bibliotēkā notika pasākums veltīts Pasaules kreiļu dienai, ko visā pasaulē šogad atzīmēja nu jau 24 reizi. Pirmo reizi tā tika atzīmēta 1992. gada 13. augustā pēc britu Kreiļu kluba iniciatīvas.
    Tā kā šajā dienā tika atzīmēta arī Starptautiskā Jaunatnes diena, tad Pāvilostas bibliotēkas telpās uz pasākumu bija ieradušies daudzi bērni un jauniešu no Pāvilostas jauniešu istabas. Viņu vidū arī trīs kreiļi - Zanīte, Klāvs un Kristians.
   Pasākuma laikā Pāvilostas bibliotēkas vadītāja Mairita Vītola un jauniešu lietu speciāliste Sintija Spriņģe bērniem uzdeva veikt dažādus uzdevumus - mizot, griezt, krāsot, vilkt līnijas, izgriezt ar šķērēm, rakstīt, satvert utt. Bet neierasti no citām reizēm, uzdevumi bija jāveic tikai ar kreiso roku. Savukārt kreiļiem  - ar labo. Bērni atzina, ka tas ir visai grūti un neierasti.
   Pasākuma izskaņā katrs klātesošais izteica kādu atziņu, ko no šīs dienas iemācījies. Lielākā daļa atzina, ka visvairāk patika tas, ka bija iespēja izmēģināt uz kādu brīdi būt kreilim. Tas bijis visai jautri, bet noteikti negribētu būt tādi visu mūžu. Gluži to pašu atbildēja paši kreiļi - grūti esot būt labrocim.
   Pasākuma izskaņā bērni izveidoja skaistas arbūza kompozīcijas, kuras paši gardi notiesāja.
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M. Kurčanova
 
 
 
 

« Atpakaļ