Sestdiena, 18.05.2024
Inese, Inesis, ēriks

Vidusskolas koris piedalās konkursā "Tauriņu balsis 2016"

Vidusskolas koris piedalās konkursā "Tauriņu balsis 2016"

12.04.2016
     12. aprīlī Pāvilostas vidusskolas zāli ar skanīgām dziesmām pieskandināja Pāvilostas vidusskolas 1. – 5. klašu koris, kas šogad pirmo reizi nolēmis piedalīties Latvijas 2.-4. klašu koru konkursā “Tauriņu balsis 2016”.
    Konkursa mērķis ir veicināt Latvijas 2.- 4. klašu koru māksliniecisko izaugsmi un veidot interesi par Latvijas skolu jaunatnes dziesmu svētku kustību un nodrošināt iespējas bērniem iekļauties Dziesmu un deju svētku procesā. Koru konkurss notiek divās kārtās – 1. kārtā koru konkursi noris savā novadā martā vai aprīlī un tajā piedalās visi novada 2. - 4. klašu kori, savukārt 2. kārtā kori, kas izvirzīti tālākai dalībai, piedalās un savu varējumu rāda kultūrvēsturiskajos novados, proti, šogad Kurzemē koru konkurss “Tauriņu balsis 2016” notiks 22.aprīlī Talsos.
     Mūzikas skolotājas Daces Bunkas vadībā un koncertmeistares Jeļenas Doroņinas muzikālajā pavadījumā koris žūrijai nodziedāja trīs dziesmas – “Jūriņ’ prasa smalku tīklu” (latv. tautasdz. Ald. Kalniņa apdarē), “Zinu, zinu, kas nu bija” (R. Pauls, latv. tautasdz. vārdi) un dziesmu “Pazaudētais mēnestiņš” (U. Marhilēvičs, G. Račs).
    Kora sniegumu konkursa 1. kārtā vērtēja žūrija, kā sastāvā bija Pāvilostas PII “Dzintariņš” mūzikas skolotāja un bērnu vokālā ansambļa “Burbulīši” vadītāja Aija Gertsone, Pāvilostas Mūzikas skolas skolotāja Antra Ķikute un Pāvilostas novada pašvaldības metodiķe izglītības un kultūras jomā Silvija Leja, kura vēlēja korim izdošanos un vieglu skanējumu.
    Pēc kora izdziedāto dziesmu noklausīšanās un žūrijas apspriedes, žūrijas locekle Aija Gertsone vidusskolas korim un tā vadītājai Dacei Bunkai paziņoja priecīgo vēsti – koris ieguvis 45 punktus no maksimāli iegūstamajiem 50 punktiem, līdz ar to arī 1.pakāpes diplomu un iespēju doties un piedalīties koru konkursa “Tauriņu balsis 2016” 2. kārtā 22. aprīlī Talsos.
No sirds apsveicam un vēlam veiksmi Talsos!
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M. Kurčanova
 

 
 

 

« Atpakaļ