Ceturtdiena, 23.05.2024
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

STARPNOVADU BĒRNU SADZIEDĀŠANĀS SVĒTKI “JŪRA VISUS VILINA…”

STARPNOVADU BĒRNU SADZIEDĀŠANĀS SVĒTKI “JŪRA VISUS VILINA…”

19.04.2016
    Pāvilostas pilsētas kultūras namā 15. aprīļa rītā skanēja bērnu čalas, jo nu jau piekto gadu notika muzikāls starpnovadu sadraudzības pasākums “Jūra visus vilina…”, kuru šogad organizēja Pāvilostas PII “Dzintariņš”. Svētkus kā jau ierasts kuplināja Alsungas, Cīravas, Vērgales un Pāvilostas pirmsskolas izglītības iestāžu  5 – 6 gadīgie bērni.
     Pāvilosta ir pilsētiņa pie jūras un gandrīz katra tās iela ved uz jūru, tāpēc šogad sadziedāšanās pasākums bija veltīts jūras tematikai – kultūras nama zālē uz skatuves bija pietauvojušies kuģīši, stalta stāvēja gaismas bāka un brangus lašu tīklus bija izlicis pats kuģa kapteinis.
     Visus dziedātājus Pāvilostas kultūras namā sagaidīja kapteiņa palīgs – bocmanis Monta, bet vareno jūras braucēju - kapteini Ģirtu bērni sagaidīja ar neviltotām emocijām.
     Sadziedāšanās pasākums iesākās ar kapteiņa Ģirta un bocmaņa Montas izvestu iepazīšanās spēli, lai visi šajā dziedāšanas ballītē labāk viens otru iepazītu. Vēlāk kapteinis Ģirts izsauca pie sevis mazos kapteiņus no kuģiem “Dzintariņš”, “Kastanītis”, “Miķelītis” un “Pīlādzītis”, lai godīgā veidā izmakšķerētu katra kuģa komandas uzstāšanās kārtas numuru. “Dzintariņa” kapteinis izmakšķerēja zivtiņu ar pirmo kārtas numuru, otrie – vērgalnieki, trešie uzstājās Cīravas bērni, bet ceturtie – mazie alsundznieki. Katrs bērnu kolektīvs sadziedāšanās koncertam bija sagatavojis divas dziesmiņas un rādīja gan savu atraktivitāti, gan māku spēlēt arī kādu mūzikas instrumentu. Dziesmās tika apdziedāta gan jūra, gan saule, gan draudzība un saticība. Starplaikos kapteinis Ģirts izklaidēja mazos svētku dalībniekus gan ar jautriem jūras stāstiem, gan nelielām atrakcijām par jūras tēmu. Kad sadziedāšanās svētku pirmā daļa ar jaukām dziesmām bija izskanējusi, bocmanis Monta un kapteinis Ģirts katrai kuģa komandai par jauko uzstāšanos un ciemošanos Pāvilostā dāvāja nupat nozvejotos, spīdīgos un ar konfekšu ikriem pilnos “lašus”. Šajā reizē tika arī nolemts, ka nākamgad starpnovadu sadziedāšanās pasākums notiks Alsungā.
     Turpinājumā kapteinis un bocmanis aicināja visus bērnus un viņu skolotājus iesaistīties jautrās atrakcijās un apgūt katra sev cienīga jūras braucēja iemaņas glābšanas riņķa mešanā, virves vilkšanā, lielo lašu ķeršanā, zivju vēršanā un jūras akmentiņu apgleznošanā.
Kad iemaņas bija apgūtas, kapteinis Ģirts sasauca visus jūrniekus kopā un visi kopīgi devās izbraucienā pa dažādām salām – rozā salu, rokenrola salu, trako suņu salu, Titānika salu u.c..
     Pēc kārtīga jūras brauciena bija klāt laiks īpašajam mājas darbam, ko bocmanis Monta bija lūdzis sagatavot katrai kuģa komandai. Nosūtīšanai jūrā bija jāsagatavo vēstules, kuras jau iepriekš bija uzrakstījis katrs pirmsskolas 5 un 6 gadīgo bērnu kolektīvs. Vēstules ievietoja krāsainās pudelēs, kuras cieši aizkorķēja, lai vēlāk nodotu jūras mātes rokās. Savukārt jūras uzdevums - atrast svētku dalībniekiem  draugus visos plašajos Baltijas jūras krastos.
     Kā jau katrā jautrā ballītē svētku viesi tika pamieloti ar garšīgiem, sāļiem un saldiem kliņģeriem, lašu maizītēm, jūras akmentiņiem un atspirdzinošu limonādi.
     Noslēgumā pasākuma dalībnieki devās svētku gājienā uz jūru, lai “lielgabala dārdiem” - bērnu balsīm dobji skanot, kapteinis Ģirts tālu jūrā iemestu vēstules ar bērnu vēstījumu par šo dienu un aicinājumu atsaukties vēstules atradējam. Ir taču iespējams, ka draugi var atrasties visapkārt jūrai – ne tikai kaimiņu novados.
 
ĪPAŠAIS PALDIES!
   Paldies sponsoriem: zv/s “Kaija” un personīgi Ivetai un Jānim Pētermaņiem,  SIA “Pūre Chocolate” un personīgi Aivaram Žimantam, kā arī Austrai Vagotiņai – Vagulei.
    Paldies neatvairāmajam dziesmotā “kuģa” kapteinim Ģirtam Vagotiņam - Vagulim un skaņu operatoram Dainim Vinkleram.
    Paldies par ieguldīto darbu un atbalstu pasākuma tapšanā pirmsskolas izglītības iestādes “Dzintariņš” kolektīvam un Pāvilostas kultūras nama kolektīvam – Silvai Vārsbergai, Gitai Mackēvičai un Ērikam Bunkam.
 Vislabākās lietas rodas draudzīgas sadarbības rezultātā!
 
PII "Dzintariņš" vadītāja Monta Pētermane un
sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Kurčanova
 
Foto: M.Kurčanova
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 

 

« Atpakaļ