Piektdiena, 01.03.2024
Ilgvars, Ivars

Pāvilostas novada delegācija viesojas sadraudzības pilsētā Ukrainā

Pāvilostas novada delegācija viesojas sadraudzības pilsētā Ukrainā

21.09.2015
    Septembra mēnesī atbildes vizītē Ukrainā Pāvilostas novada pašvaldības sadraudzības pilsētā Gorodok viesojās Pāvilostas novada delegācija. Delegācijas sastāvā bija - Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons, Pāvilostas novada domes deputāts Andris Zaļkalns, Pāvilostas novada pašvaldības kancelejas vadītāja Arita Mūrniece, Pāvilostas novada pašvaldības projektu koordinatore Vizma Ģēģere, Pāvilostas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Kurčanova, Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītāja Irina Kurčanova, Pāvilostas novada tūrisma informācijas centra vadītāja Mairita Tumpele, kā arī  Pāvilostas novada delegāciju Ukrainā pavadīja Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Ukrainas parlamentu vadītājs Ainārs Mežulis.
     Vizītes laikā Gorodok pilsētā Pāvilostas novada delegācija tika iepazīstināta ar Gorodok pilsētas vēsturi, iedzīvotāju skaitu un nacionalitāti, nodarbinātību, šī brīža ekonomisko situāciju, izglītību, kultūras pasākumiem, sporta aktivitātēm pilsētā u.c. Pāvilostas novada delegācijas pārstāvjiem bija iespēja arī aplūkot darbībā dažus lielākos pilsētas uzņēmumus, pilsētas administrāciju, muzeju un izglītības iestādes, kā arī iepazīt ukraiņu kultūru, tradīcijas un vietējo meistaru darinājumus.
      Kopīgās sarunās starp Gorodok un Pāvilostas novada delegācijām tika apspriestas tēmas par turpmāku sadarbību gan ekonomiskā, gan kultūras, sporta un izglītības jomās.
     Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs uzaicināja Gorodok pilsētas mēru Mikolu Savku un pilsētas delegāciju uz atbildes vizīti Pāvilostas novadā, jo pirmreizējā Gorodok pilsētas delegācijas viesošanās laikā šā gada jūlijā Pāvilostā Gorodok mērs diemžēl ierasties nevarēja.
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M.Kurčanova
 
Pirmais no kreisās - Gorodok mērs Mikols Savka, Gorodok domes deputāts un Latvijas parlamenta deputāts Ainārs Mežulis
Pirmais no kreisās - Latvijas parlamenta deputāts Ainārs Mežulis, Goda konsuls Latvijā Vlodimirs Gortsula un Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons.
No kreisās - Gorodok domes deputāti un Gorodok mērs Mikols Savka
Gorodok pilsētas muzeja apmeklējums
neliela ekskursija pa Gorodok pilsētu
viesošanās bruģa izgatavošanas rūpnīcā "Ozon"
Plastmasas izstrādājumu rūpnīcas "Instalplast XV" apmeklējums
Viesošanās Gorodok pilsētas 4. skolā.
No kreisās - skolas direktore Ļubovs Šuvalo, Gorodok administrācijas sekretāre Jūlija Vitkova un skolas skolotāja Tatjana, kura ir latviete, bet 24 gadus atpakaļ aprecējās un pārcēlās uz dzīvi Ukrainā.
Pāvilostas novada un Gorodok pilsētas delegācijas
 
« Atpakaļ