Piektdiena, 01.03.2024
Ilgvars, Ivars

Pāvilostas novada dzejdari viesojas Saldū.

Pāvilostas novada dzejdari viesojas Saldū.

18.09.2015
     12.septembrī visas dienas garumā Saldū norisinājās XVII Kurzemes novada Dzejas diena. Piedalījās dzejnieki un citi ciemiņi no Kuldīgas, Ventspils, Talsiem, Tukuma, Liepājas un arī no Pāvilostas. Sākotnējā doma bija - brauksim lūkot, kā svin Dzejas dienas citviet, bet tā sanāca, ka šajos skaistajos svētkos piedalījāmies arī mēs - Pāvilostas novada dzejdari un Pāvilostas pensionāru apvienības dziedošās balsis - Valija, Lonija, Lidija, Ausma, Haralds un sintezatoru spēlēja Dace Bunka. Kā sveicienu no Pāvilostas novada aizvedām Haralda Lukševica dziesmu “Ar mīlestību”, autora un pensionāru apvienības sievu izpildījumā.
      Saldus pilsētas bibliotēkā notika svētku atklāšana un tikšanās ar Dzejas dienu  īpašo viesi - dzejnieku, dziesmu tekstu autoru un mūziķi  Guntaru Raču. Pēcpusdienā  Saldus jauniešu centra “Šķūnis” pagalmā notika Kurzemnieku dzejas aplis “Ja viss iet uz riņķi, pie apļa pieturies”. Šajā pasākumā  Pāvilostas novada dzejdari visi tika pie vārda,  lasīja  savu dzeju, kuru pēc tam ielīmēja kopīgā  Dzejas dienas grāmatā.
      Vakarā Saldus mūzikas un mākslas skolas akustiskajā zālē notika noslēguma koncerts, dzejnieku un mūziķu sadarbības kopprojekts “Atkal ir debesis pušu” un Dzejas dienu atslēgas nodošana Liepājas puses dzejniekiem, tātad nākošgad Dzejas dienas rīkos liepājnieki. Koncertā piedalījās – Saldus 1.vsk. jaunieši, komponists Uldis Fridrihsons, Ginta Krievkalne, Uģis Roze, Kristaps Krievkalns un Aivars Gudrais.
Tas ir tikai neliels ieskats no šīs dienas, bet izbaudīt, redzēt un dzirdēt to visu - tas bija to vērts.
      Paldies visiem Pāvilostas novada pārstāvjiem - Rasmai, Ilzei, Ivetai, Ņinai, Lūcijai T., Zigurdam, Edītei, Uldim, Haraldam, Dacei, Valijai, Ausmai O., Lidijai R., Lonijai un šoferim Dainim.
 Vairāk par šo pasākumu aprakstīts laikrakstā “Saldus Zeme”. Drīzumā šis numurs būs pieejams Pāvilostas bibliotēkā.                                                                                             

 

Pāvilostas bibliotēkas vadītāja Mairita Vītola
 
Foto: M.Vītola, Ņ. Apanaseviča
 
 
 

 

« Atpakaļ