Piektdiena, 01.03.2024
Ilgvars, Ivars

Arī šogad Pāvilostas novada jaunieši saņem Vītola fonda stipendijas

Arī šogad Pāvilostas novada jaunieši saņem Vītola fonda stipendijas

22.09.2015
    Jauna mācību gada sākums ir arī brīdis, kad prieks un cerības tik daudzu cilvēku acīs liecina, ka Vītolu fondam ir pamatots iemesls lepoties ar 1906 stipendiātiem, kas 13 gadu laikā jau ieguvuši augstāko izglītību. Šogad ar 189 ziedotāju stipendijām studē 670 stipendiāti. Stipendijās plānots izmaksāt 1 045 000  eiro. Vītolu fonds administrē 23 uzņēmumu, 15 fondu, 15 organizāciju un 139 privātpersonu stipendijas. Godinot ziedotājus, Vītolu fonds stipendijas sauc ziedotāju vārdā.
      Daļa no stipendijām ir īpaša, jo tās dibinātas no bijušo stipendiātu  ziedojumiem - viņi beiguši studijas, tikko sākuši darba gaitas, daži vēl mācās rezidentūrā vai maģistratūrā. Ar savu vēlmi palīdzēt tiem, kuriem tas šobrīd nepieciešams, jaunieši apliecina, ka no saviem ziedotājiem mācījušies, ka tikai daloties cilvēks kļūst bagātāks. Šogad ar Draugu stipendijām studēs 15 jaunieši.
    No Liepājas pilsētas un Grobiņas, Aizputes, Priekules, Pāvilostas, Rucavas un Vaiņodes  novadiem šajā mācību gadā ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām studēs 59 jaunieši, to vidū ir 24 jaunie stipendiāti, kas septembrī uzsāk studijas.
     No Pāvilostas novada ar stipendijas atbalstu studijas uzsāks Anna Dunkere un Maiga Uzare (Alfrēda un Sarmītes S.Gravu ģimenes stipendija) un Ivo Jaunzems (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija), savukārt studijas turpina Kārlis Vītols (Draugu stipendija), Zaiga Uzare (Anglijas „Daugavas vanagu” fonda stipendija), Anda Uzare („Kurzemes Granulas” stipendija), Ilze Ieva Vilne (Alfrēda un Sarmītes S.Gravu ģimenes stipendija) un Kristīne Podziņa (Emmas A.Kampes piemiņas stipendija).
     Kopš Vītolu fonda dibināšanas 13 gadu laikā no Liepājas pilsētas un Grobiņas, Aizputes, Nīcas, Priekules, Pāvilostas, Rucavas un Vaiņodes novadiem  ar stipendijas atbalstu studējuši 233 jaunieši, savukārt no Pāvilostas novada stipendija ir tikusi piešķirta 22 jauniešiem.
    Pirmais stipendiāts, kurš atgriezās fondā kā ziedotājs – Mečislavs Maculēvičs,  teica: „Fonda dibinātāju un atbalstītāju piemērs ir arī maza daļiņa no manas sirdsapziņas, kas uz daudz ko un arī uz paša rīcību aicina lūkoties citādāk nekā pirms tam. Lūkojoties nākotnē, es tiešām neredzu finišu- es nespēju saskatīt finišu manai cieņai un pateicībai cilvēkiem, kas visu ir padarījuši iespējamu.''
     Patiesībā tas ir tik vienkārši - tikai vajag mīlēt. Savu zemi. Cilvēkus. Savējos. Tos, kurus Liktenis licis sastapt un kuru acīs satopoties arvien mirdzēs prieks un pateicība.. Par palīdzību. Par uzticēšanos. Bet visvairāk par mīlestību, kura pasaulei ļauj griezties pareizajā virzienā.
      Vītolu fonds dibināts 2002.gadā ar mērķi stipendiju veidā atbalstīt centīgus, spējīgus, bet maznodrošinātus jauniešus izglītības iegūšanā.
Pieteikšanās 2016./2017.mācību gada stipendijām sāksies 2016.gada 15.janvārī un ilgs līdz 1.03.2016.
      Vītolu fonds administrē vairākas stipendijas, kas ir paredzētas tieši Liepājas  rajona studentiem – Alfrēda un Sarmītes S.Gravu ģimenes, Aleksandra un Austras Circeņu piemiņas, Emmas A.Kampes piemiņas un Miķeļa un Ievas Gravu piemiņas  stipendiju.
 
Nodibinājums „Vītolu fonds”
Tel: 26022856; 67280122

 

« Atpakaļ