Sestdiena, 13.04.2024
Egils, Egīls, Nauris

Tikšanās ar māksliniekiem Ilonu un Rolandu

Tikšanās ar māksliniekiem Ilonu un Rolandu

13.10.2015
    9.oktobra pēcpusdienā Pāvilostas novada Pāvilostas bibliotēkā bija iespēja klātienē tikties ar grāmatas „Rīga – Pekina jeb ceļošana un izdzīvošana ne sezonā”  autoriem  Ilonu Balodi –Ūdri  un Rolandu  Balodi -Ūdri. 
    Pasākuma mērķis - veicināt autoru un lasītāju intelektuālo mijiedarbību. Popularizēt grāmatu un lasīšanu kā lietderīgu brīvā laika pavadīšanas līdzekli un līdz ar to nostiprināt ieradumu lasīt grāmatas.
   No Rīgas līdz Pekinai – jā, tieši tik tālu ceļu vairāk nekā 7 mēnešu garumā mēroja atraktīvie ceļotāji Ilona un Rolands. Ceļojums viņiem sanāca diezgan netradicionāls – ceļotāji tajā devās bez finansiāliem iekrājumiem, paļaujoties uz veiksmi, ļaužu labvēlību un savu izturību. Šajā laikā viņi dzīvoja gan kā noplukuši klaidoņi, gan kā īsti karaļi – izbaudīja ielu un klubu muzikantu dzīvi, gulēja viesnīcās, parkos, pludmalēs un vilcienu stacijās. Satika milzum daudz dažādu cilvēku, pieredzēja Kaukāza pretrunas, musulmaņu pasaules brīnumus, hindu dīvainības, Pakistānas viesmīlību, kā arī Ķīnas sociālisma varas priekšrocības un mīnusus.
     Grāmatā aprakstīti viņu jautrie, trakie un brīžiem neticamie piedzīvojumi visās 16 šī ceļojuma laikā apmeklētajās valstīs: Latvijā, Lietuvā, Polijā, Slovākijā, Ungārijā, Slovēnijā, Horvātijā, Serbijā, Bulgārijā, Turcijā, Gruzijā, Armēnijā, Pakistānā, Indijā, Nepālā, Tibetā un Ķīnā.
     Ja nepaguvi  uz tikšanos ar autoriem, nāc un izlasi grāmatu!
     Paldies Inesei Semenkovai par atsaucību, izpalīdzību sagaidot viesus.
    Par šo pasākumu ir iespēja izlasīt 2015.gada 12.oktobra laikrakstā Kurzemes Vārds.

                                                                                    
 
       Bibliotēkas vadītāja  Mairita Vītola
 
Foto: M.Vītola
 
 
« Atpakaļ