Trešdiena, 24.04.2024
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Pāvilostā aizrit pirmā medību balle

Pāvilostā aizrit pirmā medību balle

01.11.2015
     Oktobra mēneša izskaņā Pāvilostā pirmo reizi tika rīkota Pāvilostas novada medību balle. Šādu pasākumu organizatoriem rīkojot pirmo reizi, tika domāts gan par to, lai mednieki smeltos zināšanas seminārā, gan satiktos kolektīvajās sadraudzības medībās, kā arī apmainītos ar viedokļiem un atpūstos ballē. Un šī noteikti bija tā īstā reize, kad izrādīt savas nomedītās vai atrastās trofejas, organizējot kopīgo Pāvilostas novada medību trofeju izstādi.
    Piektdienas, 30.oktobra pēcpusdienā Pāvilostas novada pašvaldības izstāžu zālē notika seminārs par staltbriežu selektīvām medībām un pārnadžu populāciju apsaimniekošanas pamatprincipiem, ko vadīja Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis. Seminārā tika apspriestas gan tēmas par staltbriežu populāciju mūsu novadā, gan temati par Āfrikas cūku mēri un kā tas skar Kurzemes mežacūku populāciju, kā arī no mednieku puses tika uzdoti daudzi citi interesējoši jautājumi.
    Savukārt nākamās dienas rītā jau pulksten deviņos neierasts skats pavērās pie Pāvilostas stadiona, kur uz kolektīvajām sadraudzības medībām bija pulcējušies liels skaits mednieku gan no mednieku biedrības "Saka", gan Vērgales mednieku biedrības, kā arī no medību iecirkņa "Vīksna", viņu vidū arī  desmit daiļā dzimuma pārstāves.  Medībās kā goda viesi tika aicināti Dienvidkurzemes virsmežniecības medību speciālists Gunārs Freimanis, Dienvidkurzemes virsmežniecības virsmežzinis Jānis Iesalnieks, Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis un žurnāla “Medības” galvenā redaktore Linda Dombrovska. Kopskaitā kolektīvajās sadraudzības medībās piedalījās 48 šāvēji un 16 dzinēji. Mednieku biedrības "Saka" vadītājs Nikolajs Kurčanovs nostādot vīrus un sievas ierindā, lai instruētu klātesošos par medību procesu un drošību medībās, vēlēja visiem veiksmīgas medības. Līdz ar to kolektīvās medības Sakas medību iecirknī turpat sešu stundu garumā varēja sākties. Medību iznākums - nošautas septiņas mežacūkas (tostarp viena cūka mednieces Katrīnas Šternas kontā) un staltbrieža teļš.
     Laba laika un Meža mātes lutināti mednieki patīkami noguruši un gandarīti par dienas guvumu vakarpusē pulcējās Pāvilostas pilsētas kultūras namā, kur mazajā zālītē ikviens varēja apskatīt medību trofeju izstādi, bet lielajā zālē atpūsties ballē kopā ar grupu "Imula". Pasākums iesākās ar dienas un kolektīvo medību rezumējumu. Kultūras nama vadītāja Silva Vārsberga aicnāja teikt dažus vārdus medību trofeju izstādes idejas autoram un organizatoram Valērijam Kurčanovam, kurš pastāstīja par pašām medību trofejām un izstādi, kā arī simboliski sveica veiksmīgāko dienas šāvēju Jāni Vīgantu ar diviem medību guvumiem, medniekus Daini Vītolu un Ainaru Ansonu par palīdzēšanu kolektīvo medību vadīšanā. Klātesošos ar pasākuma izdošanos un vēlējumu, lai novada medību balle kļūst par tradicionālu pasākumu un nākamgad noris Vērgalē, sveica Pāvilostas novada pašvaldības izpilddirektors Alfrēds Magone. Vakara gaitā ballē tika izspēlētas dažādas atrakcijas, kas parādīja gan mednieku veiklību, gan attapību un precizitāti.
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M.Kurčanova
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 
 
      
« Atpakaļ