Trešdiena, 24.04.2024
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Pieredzes apmaiņas brauciens- Igaunija

Pieredzes apmaiņas brauciens- Igaunija

23.11.2015
     Novembra mēnesī Kurzemes plānošanas reģiona (KPR) Uzņēmējdarbības atbalsta centrs organizēja pieredzes apmaiņas braucienu uz Igauniju- Hāpsalu, Lēnes apriņķi un Pērnavu. Vizītes mērķis bija iepazīties ar Igaunijas pieredzi uzņēmējdarbības atbalsta, investīciju un eksporta veicināšanu, kā arī ar Igaunijas pašvaldību pieredzi un plāniem Eiropas savienības finansējuma apguvē un investīciju piesaistē.
   Braucienā piedalījās Kuldīgas, Ventspils, Nīcas, Priekules, Rucavas un citi Kurzemes pašvaldību pārstāvji. Braucienā no Pāvilostas novada piedalījās- Pāvilostas novada pašvaldības projektu koordinatore Vizma Ģēģere, Pāvilosta Marina pārstāve Anete Blaževiča un Pāvilostas novada tūrisma informācijas centra konsultante Anta Lībiete.
    Tikšanās notika ar Hāpsalu pilsētas pašvaldību (pārskats par pašvaldību, ES projekti, tūrisma, uzņēmējdarbības atbalsta iniciatīvas).
    Dienas otrajā daļā ES projektu piemēru apmeklēšana. Hāpsalu vicemērs izrāda pilsētu un ļauj paviesoties Dzelzsceļa muzejā, Hāpsalu bīskapa pilī, Ilonas Viklandes brīnumzemē, pilsētas muzejā, Hāpsalu Sporta centrā. Pēc pusdienām apmeklējam ‘’NEVI’’ reklāmdrukas darbnīcu un interesantās mākslinieces Urves „U-Stuudio” stikla darbnīcu, kur izmatoti LEADER projekti.  Noslēdzošajā dienā Pērnavā tikšanās ar pašvaldības pārstāvjiem. Dodamies apskatīt arī dažus uzņēmumus, kas izmantojuši ES projektus darbības uzlabošanai.
     Pašvaldības pārstāvis izrāda „Estonia Resort Hotel & Spa”, Amatnieku māju, vietu kur sapulcējušies vairāki amatnieki un visi strādā vienkopus. Tālākais apmeklējums- Biznesa inkubators, kas tikai pusgadu ir uzsācis savu darbību, un , jau atbalsta 3 cilvēku idejas. Noslēgumā ekskursija uzņēmuma īpašnieka pavadībā pa paneļgriestu ražotni. Uzņēmums, kas visus pārsteidza un labsirdīgā īpašnieka stāstījums lika aizrauties ikvienam dalībniekam. 
    Kurzemes reģiona pārstāvji cer uz turpmāku sadarbību ar Igaunijas piekrastes pašvaldībām, un nodibinātie kontakti noteikti būs lielisks papildinājums projektu īstenošanā.
 
Tūrisma informācijas centra konsultante
Anta Lībiete
 
Foto: A.Lībiete, L. Meldere
 
 
 

 

« Atpakaļ