Sestdiena, 13.04.2024
Egils, Egīls, Nauris

Vērgales pamatskolā atzīmē Latvijas dzimšanas dienu!

Vērgales pamatskolā atzīmē Latvijas dzimšanas dienu!

23.11.2015
     17. novembrī Vērgales pamatskolā notika svinīgs pasākums, veltīts Latvijas Republikas 97. dzimšanas dienai. Vēstures skolotāja Daina Magone aicināja atcerēties un godināt tos, kuri ir cīnījušies par brīvu un neatkarīgu valsti, kā arī visus, kas sekmējuši mūsu valsts attīstību, labi veicot savus darba pienākumus. Tika apbalvoti to klašu skolēni, kuri savu klasi, gatavojoties valsts svētkiem, bija rotājuši visglītāk. Paldies tika teikts 1., 2., 5. 8. klasei. Skolas direktors Gints Juriks svētku uzrunā aicināja svinēt svētkus ikvienā ģimenē un darīt savu ikdienas darbu pēc iespējas labāk, jo mācīšanās ir darbs, kuru varam darīt pēc labākās sirdsapziņas.
     "Dievs, svētī Latviju!" šie himnas vārdi skanēja kā lūgšana Latvijai. Dziesmās un Knuta Skujenieka skandētajā dzejā skanēja patriotisms un ticība valstij, tās nākotnei:
"Mana dzimtene maza kā kniepadata,
Bet tas ir sākums, kurā es atgriezties varu,
Pārvērties vējā
Pa garu, garu
Vakara saules staru..
" (Knuts Skujenieks)
      Savukārt visas dienas garumā norisinājās konkurss "Latvijai 97", kur, skolotāju - Ivetas Vanagas, Dainas Magones, Ineses Renķes - rosināti, tika meklētas atbildes internetā, grāmatās vai pašam rasta atbilde uz dažādiem jautājumiem, piemēram, kad tika dibināta Latvijas valsts; nosauc 3 faktus, kas katram latvietim būtu jāzina par Krišjāni Baronu; kurš ievērojams latviešu dzejnieks ir bijis Izglītības ministrs; kura latviešu komponista skaņdarbs ir Katalonijas himna u. tml. Kopumā bija 50 jautājumi. Vislabāk veicās 9. klasei, par puspunktu mazāk bija 8. klases skolēniem. Konkurss par Latviju bija arī sākumskolas skolēniem. 1. vietu ieguva 3. klases skolnieks Reinis Vītoliņš, 2. vietu 2. klases skolniece Madara Brēdiķe, 3. vietu 3. klases skolniece Arnita Aploka.
        Gaidot Latvijas simtgadi, leposimies ar savu valsts, teikdami: "Mana dzimtene!"
 
Direktora vietniece Anda Blūmane
 
Foto: V.Braže
 

 

« Atpakaļ