Trešdiena, 24.04.2024
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

BĒRNU DRAMATISKAIS PULCIŅŠ SVIN 15 GADU JUBILEJU!

BĒRNU DRAMATISKAIS PULCIŅŠ SVIN 15 GADU JUBILEJU!

15.05.2015
   Kad maija mēnesis svin savus skaistākos svētkus, arī Pāvilostas kultūras namā šogad tika svinēta skaista jubileja -  Pāvilostas kultūras nama bērnu dramatiskajam pulciņam apritēja 15 gadi.
     Visus šos gadus pie bērnu dramatiskā pulciņa "kuģa stūres" stāvējusi režisore Marita Horna, kura bērniem mācījusi mīlēt dramaturģiju, iejusties dažādos tēlos un sevī atbrīvot emocijas un jūtas.
     Svētku pasākuma datums, 3.maijs, nav izvēlēts nejauši. Tas ir datums, kad savu jubileju svin arī režisores mīļākais latviešu dzejnieks Imants Ziedonis. Tāpēc pasākums iesākās tieši ar šī dzejnieka darbu "Krāsainās pasakas".  Skolēni, kuri šobrīd spēlē Pāvilostas kultūras nama bērnu dramatiskajā pulciņā, iejutās dažādu krāsu tēlos - baltā, zilā, sarkanā, melnā, bet pati svarīgākā krāsa vienalga paliek pelēkā, jo tikai uz pelēkās krāsas var ieraudzīt citas krāsas.  Imanta Ziedoņa "Krāsainās pasakas" režisore bija izvēlējusies atveidot gan ar dejām, gan ar dziesmām un ēnu teātri.
     Jubilejas pasākuma reizē uz teātra spēli tika aicināti arī bijušie bērnu dramatiskā pulciņa dalībnieki. Kā, piemēram, Edijs Ermsons, ar kuru režisore ļoti lepojas, jo Edijs teātri sācis spēlēt jau skolas laikā bērnu dramatiskajā pulciņā, bet šobrīd to turpina darīt lielajā Pāvilostas kultūras nama dramatiskajā teātrī. Uz pasākumu un kā aktieri nelielos, iepriekšējos gados iestudētajos dažādu izrāžu fragmentos bija ieradušies arī Dāvis Štokmanis, Santa Vaskopa, Linda Ansone un citi. Tie, kuri nevarēja ierasties uz jubilejas izrādi, sūtīja visiem klātesošajiem video sveicienus, tāds atnāca gan no Agneses Blaubārdes Zviedrijā, gan no Maritas Bieles Gotlandē, gan no viesiem citiem, kuri šobrīd dzīvo ārzemēs. Muzikālu sveicienu visiem klātesošajiem un režisorei veltīja arī meiteņu ansamblis.
    Svētku pasākuma izskaņā bērnu dramatiskā pulciņa dalībnieki režisorei bija sagādājuši jauku pārsteigumu, sveicot viņu ar pašsacerētu dzejoli.
     Jubilejas reizē ar labiem vārdiem un ziediem režisore pateicās visiem tiem, kuri viņai līdzējuši un atblastījuši gan veidojot šo jubilejas pasākumu, gan ikdienas darbā.
      Pasākumam noslēdzoties Pāvilostas kultūras nama vadītāja Silva Vārsberga visus klātesošos aicināja uz svētku kūku un skābeņu zupu.
     Pašvaldība izsaka lielu pateicību režisorei Maritai Hornai par ilggadēju bērnu dramatiskā kolektīva vadīšanu.
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Saistītais raksts www.liepajniekiem.lv
 
Foto: K.Vītols
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 
 
 
 

 

« Atpakaļ