Svētdiena, 14.08.2022
Zelma, Zemgus, Virma

"Vērgalītei" jauni tērpi

"Vērgalītei" jauni tērpi

13.05.2015
      Biedrība "Vērgalīte" īstenojusi projektu "Pie jūriņas maliņā", kā rezultātā izgatavoti 24 komplekti Sakas tautastērpi Vērgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvam "Vērgalīte".
     Lai popularizētu Pāvilostas novada kultūras mantojumu un celtu to godā VPDK "Vērgalīte" nolēma, ka dejotājiem nepieciešams tērpties tā novada tautastērpā, kuru pārstāv. Tā kā ne Vērgalei, ne Pāvilostai nav zināms savas tautastērps, nolemts izgatavot Sakas tautastērpus.
     Projekts "Pie jūriņas maliņā" īstenots biedrības "Liepājas rajona partnerība" vietējās attīstības stratēģijā, piedaloties Liepājas rajona partnerības "LEADER" izsludinātajā projektu konkursā. Dejotājiem tādējādi izgatavoti Sakas tautastērpi – 12 komplekti sievām un 12 komplekti vīriem. Sievu tērpi sastāv no brunčiem zili baltā dreļļu rakstā, jakas, blūzes ar stāvapkakli, saktiņas, zeķēm, apakšaubes un lakata. Savukārt vīru tērpu komplektā ietilpst bikses, krekls un veste.
     Projekta  kopējās attiecināmās izmaksas ir 5858,88 EUR. Projekta  atbalsta intensitāte ir  90%, kas sastāda  5272,99  EUR no ELFLA līdzekļiem, 585,89 EUR līdzfinansē Pāvilostas novada pašvaldība.
 
 
Ieva Kupše
 
Foto: I.Kupše
 
 
 
 
« Atpakaļ