Sestdiena, 02.03.2024
Luīze, Laila, Lavīze

Pāvilostas vidusskolas 8. klase “ZZ Čempionātā 2015"

Pāvilostas vidusskolas 8. klase “ZZ Čempionātā 2015"

02.06.2015
    “ZZ Čempionāta” organizatoru oficiālā informācija: sestdien, 30. maijā, Dzintaru pludmalē un Dzintaru Mežaparkā spraigā un aizraujošā sacensību gaisotnē norisinājās vērienīgo skolēnu sporta un prāta spēļu devītais ZZ čempionāta lielais fināls, kurā 4.–12. klašu 180 labākās komandas jeb gandrīz 6000 skolēni no visas Latvijas sacentās par vienotākās, radošākās un sportiskākās klases titulu un lieliskām balvām – ceļojumu, viedtelefoniem no Huawei un superforšu pārgājienu pa Latviju. Pusfināli notika: 28.04. Daugavpilī, 30.04.Jelgavā, 06.05.Rīgā, 08.05.Madonā un 12.05.Kuldīgā.
     Mums ceļš līdz lielajam finālam sniedzās 4 gadu garumā. Šogad Kurzemes zonas ZZ čempionāta pusfinālā ieguvām 4. vietu, līdz ar to arī ceļazīmi uz lielo finālu. Turklāt šīgada jaunums – lielās fināla sacensības notika kūrorta pilsētā Jūrmalā “ZZ Festivāla 2015" ietvaros. Pāvilostas vidusskolu ZZ finālā pārstāvēja mūsu skolas 8. klase (komandas kapteine Samanta Barsukova).
      Šogad čempionāts tika aizsākts ar krāšņu finālistu gājienu pa Jūrmalas pilsētas centrālo – Jomas ielu – uz Dzintaru pludmali, kur notika 9. “ZZ Čempionāta” atklāšanas ceremonija. Turpinājumā visas dienas garumā skolēniem bija jāpārvar dažādi pārbaudījumi, pierādot gan savu fizisko spēku un sagatavotību, gan aso prātu, gan spēju darboties komandā un būt saliedētiem.
      Par komandas saskaņu liecina maksimālais punktu skaits “Huawei Kopsolī” (paldies Jānim Štokmanim), kā arī ļoti labi rezultāti tika sasniegti “Straumēšanas” un “Apmaldiņa” sacensībās. Labi veicās arī “Huawei gaisa pūķa” konstruēšanā un palaišanā. Diemžēl vairākos uzdevumos, kas prasa saskaņotu rīcību, kā traucējošs faktors minamas skolēnu lielās auguma atšķirības, kā rezultātā sacensību gaitā priekšrocības ieguva tās komandas, kas spēja viena vai otra uzdevuma izpildei nodrošināt daudzmaz vienāda auguma sastāvu (skaitliski lielāks rezervistu sols). Paldies, gan jāsaka abiem 7. klases puišiem, Leo Kiričenko un Gintam Šulcam, kuri, kad izsīka astotās klases “rezervistu sola” iespējas, izlīdzēja mūsu klasei ar cilvēcisko faktoru. Vislielākais “respekts” mūsu skolēniem bija pret uzdevumu “Augšticis” - maksimāli īsā laikā uzkāpt šķēršļu sienā, vēl jo vairāk tādēļ, ka daudzi šādu uzdevumu veica pirmoreiz dzīvē. Tomēr mūsu klases galvenais ieguvums šajā čempionātā bija draudzīgā un saskaņotā rīcība dažādu uzdevumu izpildē un grūtību pārvarēšanā, kas tikai saliedēja un nostiprināja klases kolektīvu nākamajiem pārbaudījumiem, nākošgad… 9. klasē.
    Pasākuma gaitā uz festivāla galvenās skatuves muzicēja: Miks Dukurs, PYOR, Edavārdi, DJ Aspirīns un Igaunijas grupa "Slippery Slope". Noslēgumā kā programmas kulmināciju pasākuma organizatori bija iecerējuši AMINATAS solo koncertu, diemžēl to pienācīgi izbaudīt traucēja visu dienu prognozētās, nelaikā uznākušās un spēcīgi atvēsinošās lietus šaltis.
       Nobeigumā vēl tikai vēlos teikt lielu paldies mūsu klases gaitu “ZZ Čempionātā” ilggadējai atbalstītājai Ievas māmiņai Sandrai Matisonei, kā arī šoferītim Dainim Vinkleram.
 
Pāvilostas vidusskolas 8. klases audzinātāja Ārija Paipa
 
Foto: A. Paipa
 
 
 
 

 

« Atpakaļ