Sestdiena, 13.04.2024
Egils, Egīls, Nauris

Ekskursija "Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi”

Ekskursija "Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi”

02.06.2015
     Saulainajā 28. maija rītā 7., 8. un 9. klases skolēni ar savām klases audzinātājām devās ekskursijā pa latviešu strēlnieku cīņas vietām Rīgas frontē Pirmā pasaules kara laikā.
    Apmeklējot Ziemassvētku kauju muzeju “Mangaļi”, apskatījām piedāvāto ekspozīciju, noklausījāmies saistošo gida stāstījumu par kaujām Rīgas frontē. Skolēni iesaistījās interaktīvajās nodarbībās, kurās katrs varēja parādīt savu fizisko sagatavotību, attapību ,kā  arī komandas vienojošo garu.
     Tālāk ceļš veda uz Vecrīgu, kur apmeklējām Kara muzeju, iepazināmies ar latviešu karavīru cīņu gaitām, bruņojumu, formas tērpiem sākot ar 13. gs. līdz pat mūsu dienām. Pēc tam vēstures skolotājas pavadībā skolēni devās cauri Vecrīgai, kur tuvāk apskatīja Rātslaukumu, Doma laukumu un tur esošās vēsturiskās celtnes. Apmeklējot Bastejkalnu, atcerējāmies 1991. gada barikāžu notikumus, atgriezāmies pie Pulvertorņa, pie kura barikāžu laikā bija izvietots 1. postenis, kurā dežūrēja pārstāvji no Pāvilostas. Daudziem skolēniem tas bija liels pārdzīvojums, jo barikāžu laikā tur bija daudzu skolēnu tēvi un vectēvi. Protams, aplūkojām Brīvības pieminekli, Latvijas Nacionālo operu, Latvijas Univesitāti, kā arī Latviešu biedrības namu.
      Dažas skolēnu atsauksmes un pārdomas par ekskursiju:
  • Patika Kara muzejs
  • Patika Vecrīga un Brīvības piemineklis
  • Ziemassvētku kauju muzejā uzzinājām, kā risinājās notikumi 1. pasaules karā Rīgas frontē, apskatījām ieročus, uzzinājām kā tos lietoja. Pašiem bija jāveic fiziskas aktivitātes – jāskrien cauri līkločiem, jālien cauri “dzeloņdrātīm”, jāšķērso “mīnu lauks” utt. Darbojāmies kā komanda
  • Patika Kara muzejs, interesants bija Ziemassvētku kauju muzejs
  • Uzzināju daudz jauna par ieročiem 1. pasaules karā
  • Bija interesanti redzēt 1. pasaules kara blindāžu un ierakumus
  • Uzzināju daudz jauna par 1. pasaules karu un frontes līnijām. Kara muzejā uzmanību piesaistīja priekšmeti no 1. pasaules kara laikiem, kurus muzejam ziedojuši ārzemju latvieši
  • Patika viss, jo tā ir pati labākā mācību ekskursija
 
7.klases audzinātāja Ilze Ozoliņa
8. klases audzinātāja Ārija Paipa
9. klases audzinātāja Ludmila Vasiļčika
 
Foto: A.Paipa
 
 

 

« Atpakaļ