Sestdiena, 13.04.2024
Egils, Egīls, Nauris

"Vērgalīte" piedalās vidējās paaudzes deju svētkos

"Vērgalīte" piedalās vidējās paaudzes deju svētkos

08.06.2015
     Pagājušajā nedēļas nogalē, 6. un 7. jūnijā, Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, notika VIII Vidējās paaudzes dejotāju svētki "Dievs man deva maizes zemi", kur piedalījās vairāk nekā 6500 dejotāju no visas Latvijas, tostarp Vērgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs "Vērgalīte".
       Zemgales Olimpiskais centrs pārtapa lauku sētā, kurā tika izstāstīts, izrādīts un izdejots maizītes ceļš no iesēta grauda līdz maizes klaipam, no dzīvības radīšanas svētuma līdz dzīvi apliecinošam priekam, ēverģēlībām un trakulībām.
"Mēs svinam savas dzīves skaistākos – spēka gadus, jo vidējā paaudze ir tā, uz kuras turas visa Latvijas ēka – mēs esam spēcīgi, skaisti, vitāli, auglīgi un darbīgi. Dievs mums ir devis Maizes Zemi, un mēs to novērtējam ar pateicību, godprātīgu darbu un līksmošanos godos. Ar šiem svētkiem mēs apliecinām sevi, savu tautu, savu zemi un darbošanās prieku – mēs apliecinām dejotprieku! Kura tauta dejo, tā dzīvo skaisti," stāsta koncerta "Dievs man deva maizes zemi" režisore Elīna Apsīte.
     Divu dienu garumā dejotāji, siltas saules apspīdēti, pavadīja garas stundas mēģinājumos, lai jau svētdien, 7. jūnijā, priecētu ar skaistu koncertu. "Vērgalīte" koncertā dejoja sešas dejas, tostarp svētku atklāšanas deju "Diždeja", kā arī noslēgumā – "Līgo dančus".
      Vidējās paaudzes dejotāju svētku tradīcija aizsākta jau 1994.gadā, kad Sauleskalna estrādē tikās 720 dejotāju.
     Ar svētkiem nekas nebeidzas un "Vērgalīte" gatavojas koncertiem Pinķos, 20. jūnijā, un Vērgalē, Līgo vakarā, kā arī apgūst koncertprogrammu, ko izpildīs jau jūlija sākumā, viesojoties Vācijā.
 
Ieva Kupše
 
Kopā ar kolektīvu bija arī kultūras nama vadītāja Velga un es saku paldies saviem dejotājiem- Jūs bijāt vislabākie! Mīļš paldies Kristīnei par man dāvāto iespēju noskatīties svētku koncertu kā skatītājai. Paldies par sadarbību Gaidai un šoferim Rolandam un Pāvilostas pašvaldībai.
 
Velga  
 
Foto: VPDK "Vērgalīte" dalībnieki
 
 
 

 

« Atpakaļ