Sestdiena, 10.06.2023
Malva, Anatols

Pasākums visai ģimenei – „ma – DARA”

Pasākums visai ģimenei – „ma – DARA”

24.08.2015
    22.augustā Ziemupes stāvlaukumā notika jau ceturtais brīvdabas pasākums visai ģimenei „ma – DARA”.
    Šī pasākuma mērķis bija nesteidzīga kopā būšana un laba laika pavadīšana. Kā jau iepriekš bija plānots, pasākums izvērtās ne vien muzikāls, bet arī izzinošs. Šogad pasākuma vadmotīvs bija Zalktis – dzīpariņš no Viņsaules uz šo Sauli, kas palīdz mums redzēt un saprast. Iepazīt un izzināt. Mājas svētība un Saules sargātājs. Gudrības, pārdzimšanas un pārradīšanas zīme. Visus iepriekšējos gadus laika apstākļi bijuši dažādi, arī lietus un vējš, taču šogad diena bija īpaša, silta, saulaina un patīkama līdz pat vēlam vakaram.
    Pasākumu atklāja jauniešu pūtēju orķestris „Auce” un pasākuma organizētājas Dainas Vanagas un Daigas Kadeģes uzruna. Svētku dalībnieki tika iepazīstināti ar pasākuma norisi. Dienas pirmajā pusē skatītājus priecēja mūzikas grupa „LATA DONGA”, folkloras kopa „Rāmupe”, dzintara un seno rotu meistars no Lietuvas u.c. Jāpiebilst, ka pasākumu kuplināja arī rotu meistari no Latvijas. Liela interese bija par liepājnieces Ilzes Vainovskas zīmolu „Noķerts Liepājā”. Savukārt folkloras kopa „Rāmupe” bija sagatavojusi īpašu programmu – teiku, dziesmu un zīmju darbnīcu „Pasaules radīšana”. Paralēli visam iepriekšminētajam ikvienam bija iespēja izmēģināt savas prasmes šaušanā ar loku kluba „Curland” šāvēju vadībā, kā arī darboties Valtera Artūra Vītola „Pūķspārna vasaras skolā”. Šogad ikviens varēja aplūkot Valtera Artūra un Jasmīnas veidotās mītiskās būtnes no plastilīna. Par katru arī noklausīties izsmeļošu stāstījumu. Bet ne viens vien pasākuma apmeklētājs pulcējās vietā, kur notika ķermeņa apgleznošana ar hennu, jo izvēloties pēc sajūtām un vēlmēm sev tuvāko latvju rakstu zīmi, tā tika uzzīmēta uz rokas, kājas, sejas, tādējādi iegūstot ne vien skaistumu, bet arī aizsardzību. Visas dienas garumā bija iespēja baudīt zāļu tēju, bet par vēdera priekiem gādāja kafejnīca „Kursas Putni”.
     Dienai sliecoties uz vakara pusi, norimstot aktivitātēm, tika iedegti dažnedažādie gaismekļi, aizdegts ugunskurs un baudīta paparžu pirts. ja izmikvienam bija iesp un Daigas Kade
Uz tikšanos nākamajā gadā, kad „ma – DARA” notiks jau piekto reizi!
 
Vita Braže
 
Foto V.Braže
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 
 

 

« Atpakaļ