Ceturtdiena, 02.12.2021
Sniedze, Meta

Senās uguns nakts aizvadīta

Senās uguns nakts aizvadīta

02.09.2015
     Šī gada 29.augustā Pāvilostā notika tūrisma sezonas noslēguma pasākums „Senās uguns nakts”. Šogad pasākums notika 17 reizi. Rosība pilsētā sākās jau no rīta, kad Pāvilostas tenisa laukumā norisinājās tenisa turnīrs.
    Pulkstens 11:00 lielākas un mazākas grupiņas pulcējās pie tūrisma informācijas centra. Šogad pirmo reizi pasākuma programma tika papildināta ar laivu braucienu – Sakas upes regati „ Pāvilostas asaka”. Pasākuma iniciators un nosaukuma autors ir Andris Zaļkalns. Laivotāji ar kopīgu autobusu devās uz maizes ceptuvi „Ievlejās”. Kopumā laivošanas pasākumā piedalījās 11 komadas ar 67 dalībniekiem un 19 laivām. „Ievlejās” laivotāji apskatīja maizes ceptuvi, nobaudīja ceļa maizi, saņēma norādījumus par kārtības noteikumiem uz upes no „Ūdens patruļas” un sēdās laivās, lai dotos kopējā piedzīvojumā. Vēl tikai bija jāsagaida signālraķete par kuru parūpējās „Ievleju” saimnieks un piedzīvojums varēja sākties. Laivotāji bija piedomājuši gan pie komandu noformējuma, gan nosaukuma – šajā laivu braucienā devās šādas komandas: Kuršu vikingi jeb Uguns punkts, Neizlēmīgie susuri, Domes asakas, Vecie ērmi, Liepājas vēji, Laimīgā piranja, Mums šodien plosts, Viļņu ielas mafija, Quattro, Saulīte un Ūdens patruļa. Laivu braucienu jautrāku padarīja 5 kontrolpunkti, kuros laivotājiem bija gan jāizpilda uzdevumi, jādejo laivās, jādzied,  jāizpilda fiziskas aktivitātes un pat jāmeklē Pāvilostas dārgumi. Noslēgumā laivotāji upes krastā mielojās ar kūpinātām zivīm un dalījās ar, pa ceļam gūtajiem, iespaidiem.
     Pulksten 16 pie Tūrisma informācijas centra notika radošās darbnīcas, kurās varēja zīmēt uz asfalta, darināt vēja zvanus, astoņkājus, krāsot zīmējumus, laternas un gliemežvākus, darināt papīra kuģīšus, rakstīt izmantojot Morzes kodu, staigāt pa koka klučiem vai ar koka ķekatām, apstrādāt dzintaru, siet mezglus, kā arī baudīt dažādus  gardumus un lašu zupu par kuru parūpējās Pāvilostas aktīvās un atsaucīgās pensionāres. Paldies zivju veikalam „Kaija” par atbalstu zivju zupas tapšanā.
     Pulksten 16.30 visus iepriecināja kapelas “Suitu muzikanti” koncerts. Vakarpusē pludmalē pie muzeja pasākuma apmekētāji pulcējās uz LTV akadēmiskās mūzikas konkursa “Radīti mūzikai” uzvarētāja Mika Akota koncertu un muzikālo uguns šovu “Fire Spirit”.  Pēc šova pasākuma apmeklētāji devās pie Tūrisma informācijas centra, kur ar nelielu nokavēšanos varēja noskatīties režisores Ināras Kolmanes dokumentālo filmu “Ručs un Norie”.
     Pasākums noslēdzās ar zaļumballi Upesmuižas estrādē. Tas reizē bija ar   muzikantu saiets, kurā piedalījās tuvējās apkārtnes grupas -  “Piemare”, “Liedags”, “Vērgales muzikanti” un “Kas”.
     Paldies visiem par atsaucību pasākuma organizēšanā un tapšanā! Uz tikšanos nākamajā gadā!
 
Pāvilostas novada TIC vadītāja
Mairita Tumpele 
 
Foto: M.Kurčanova, M.Tumpele, V.Ģēģere, Ē. Gausmanis
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 
 
 

 

 

« Atpakaļ