Sestdiena, 13.04.2024
Egils, Egīls, Nauris

„Izbrauciens pa jūru vienas dienas garumā” vai „ Galvenais, ka āķis lūpā”

„Izbrauciens pa jūru vienas dienas garumā” vai „ Galvenais, ka āķis lūpā”

29.04.2015
    25. aprīļa rīts Pāvilostas audēju pulciņam „Lumstiņš” bija īpašs. Savā darbnīcā mēs uzņēmām viesi  no Liepājas – tekstilmākslinieciņ Smaidu Rubezi.
    Smaidu Rubeze- Tautas lietišķās mākslas studijas „Liepava” vadītāja, Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas direktore, viena no 7 latvju īstām saimniecēm.
     Šī tikšanās vēsture aizsākās Liepājas pasākumā  „Atrodi savu meistaru”, kad „Lumstiņš” devās uz Lietišķās mākslas studiju „Liepava” draudzēties, iedvesmoties, mācīties.
    Mums tas izdevās! Un tieši tāpēc 25. aprīlis „Lumstiņa” vēsturē iekrāsojās ļoti košās krāsās. Vairāku stundu garumā māksliniece ieinteresēti un dāsni mums 8 topošajās Pāvilostas audējām vadīja „intensīvo aušanas kursu”. Darbojāmies gan teorētiski, gan praktiski.
    Mūsu „intensīvās apmācības kursu” varētu pielīdzināt vienas dienas izbraucienam jūrā, kurā vienīgi kapteinim ir pamatīgas priekšzināšanas lai „kuģotu”. Mēs kā komanda paļāvāmies un …devāmies ceļā! Kapteinis mūs vadīja nepārtrauktā kustībā un izteikti mērķtiecīgi. Kustība reizē bija strauja, ka spēj tik turēt līdzi. Bet kādā brīdī jau skan - „ Stop! Tagad tikai bez rokām, novērtējam situāciju ar acīm.” Pienāk brīdis, kad kapteinis vadību uztic arī kādai no mums, tad kustība kļūst lēna un pārdomāta. Ik pa brīdim kapteinis uzdod jautājumus, lai pārliecinātos, ka darbības ir pareizas un skaidras.
    Atrasties blakus tik spēcīgai un izcilai personībai bija iedvesmojoši  un emocionāli pacilājoši. „Galvenais, lai āķis lūpā!” tā Smaida Rubeze.
   Nobeigumā atliek vien novēlēt, lai šī pavasarī iesētā sēkla krīt auglīgā augsnē un nes skaistus augļus! Bet Smaidai Rubezei sakām „Paldies!” par cilvēcisku labestību un sirds dāsnumu, daloties ar mums savās zināšanās!
 
Pāvilostas audēju vārdā Tamāra Kurzemniece
 
 


 

 

« Atpakaļ