Sestdiena, 02.03.2024
Luīze, Laila, Lavīze

Starptautiskais jauniešu projekts „COOLinary Exchange” Sicīlijā

Starptautiskais jauniešu projekts „COOLinary Exchange” Sicīlijā

29.10.2014
  
Kamēr citiem skolēniem sākās skolas gaitas un galvā jūtams jau rudens ieskaņas, dažiem no jauniešiem tika dota iespēja nedaudz pagarināt savu vasaras brīvlaiku. Seši biedrības „No idejas līdz attīstībai” biedri, kopā ar biedrības vadītāju Intu un jauniešu līderi Sintiju, no 4.-13. septembrim devās uz Sicīliju, lai piedalītos starptautiskā jauniešu pieredzes apmaiņas projektā. Projekta nosaukums -  „COOLinary Exchange”, kura organizētājvalsts bija Itālija, bet dalībvalstis Latvija un Rumānija. Projekta mērķis bija iepazīt dažādu valstu kulinārijas iezīmes un atšķirības,  kā to pasniegt un parādīt citiem, kopā sadarboties aktivitātēs, iepazīt Alkamo apkaimi – cilvēkus un tradīcijas.
    Šajās dienās iejutāmies gan itāļu sadzīvē, gan arī baudījām tieši Sicīlijas tradicionālo virtuvi. 10 dienu garumā pabijām vīna darītavā, olīveļļas spiestuvē, kā arī paši mācījāmies gatavot.
     Dzīvojām ļoti skaistā viesnīcā, kalna virsotnē, 600 metru augstumā, blakus pilsētiņai Alcamo.
   Gan latviešiem, gan rumāņiem bija iespēja rīkot savas valsts kulinārijas vakaru, kurā prezentējām dažus no Latvijas tradicionālajiem ēdieniem, rādijām prezentācijas par valsti, pilsētu un pašu biedrību, dejojām latviešu tautiskās dejas un arī mācījām tās dejot citiem projekta dalībniekiem.
    Brīvo dienu pavadijām Castelamare pludmalē, kur gozējāmies karstā Itālijas saulē un peldējāmies sāļajā jūras ūdenī!
Projekta laikā ne tikai gatavojām ēst un izzinājām dažādu valstu ēšanas kultūras, bet arī apmeklējām Itālijas termālos baseinus, Svētās Marijas debesbraukšanas svētkus, kā arī apskatījām Alcamo.
   Pēdējā projekta dienā saņēmām starptautiski atzītu Youthpass, kas ir sertifikāts par darbību un dalību projektā, kā arī veidojām nākotnes projektu plānus un analizējām šo projekta rezultātus. Šīs dienas ir neatsverama pieredze angļu valodas līmeņa paaugstināšanai, komunikācijai, saskarsmei ar cittautiešiem, kā arī jaunu vietu izpētīšanai.
 Es iesaku - izmantojiet katru iespēja, kas jums tiek dota!
Terēze Cābele
 
EEZ, SIF, NVO” No idejas līdz attīstībai”, līguma nr. 2012.EEZ/DAP/MIC/161/1/K/033. 
 Šis raksts ir izveidots ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par raksta saturu atbild biedrība “ No idejas līdz attīstībai”. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.
 

 

« Atpakaļ