Sestdiena, 18.05.2024
Inese, Inesis, ēriks

Olimpiskā diena Pāvilostas novadā

Olimpiskā diena Pāvilostas novadā

30.09.2014
   26.septembris Pāvilostas novada Vērgales pamatskolā un Pāvilostas vidusskolā bija ļoti aktīva un interesanta diena, jo šeit, tāpat kā daudzviet citur Latvijā, atzīmēja Olimpisko dienu, kas šogad tika veltīta handbola popularizēšanai. 
   Olimpiskais rīts iesākās ar Vērgales pamatskolas skolēnu pulcēšanos un nelielu sagatavošanos sporta aktivitātēm Vērgales sporta namā. Visi skolēni tika sadalīti komandās, kurās darbojās pārstāvji no katras klases, bet katras komandas kapteinis bija 9.klases skolēns. Jau iepriekš tika sagatavotas dažādas veiklības stafetes un ieplānotas interesantas sporta aktivitātes. Katrs skolotājs bija atbildīgs par vienu no aktivitātēm, bet katrai komandai savukārt vajadzēja pēc iespējas īsākā laika periodā veikt visas stafetes. Gandrīz visās stafetēs tika izmantotas dažādas bumbas. Jātrāpa bumba aplī, no konkrēta attāluma jātrāpa futbola bumba vārtos, jāmet šautriņas un precīzi jādarbojas ar florbola, tenisa, basketbola un volejbola bumbām. Vislielāko precizitāti un komandas saskaņotu rīcību bija jāparāda uzdevumā ar tenisa bumbiņu. Komandai jānostājas ap tenisa galdu un 3 minūtēs pēc iespējas vairāk reižu jāpūš tenisa bumbiņa tā, lai tā ieripotu galda galā novietotajos vārtos. Komandu sacensībās uzvarēja devītklasnieka Reiņa Trofimova komanda.
   Savukārt šīs aktivitātes nomainīja kārtīga vingrošana, kurai kustības un soļus iepriekš skolēniem bija iemācījis sporta skolotājs Einārs Vārsbergs. Olimpiskajā vingrošanā piedalījās arī viesis no Rīgas – Londonas Olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs pludmales volejbolā Mārtiņš Pļaviņš. Pēc vingrošanas skolēniem bija iespēja uzdot viņam jautājumus un gandrīz ikviens gribēja iegūt savā īpašumā pazīstamā sportista autogrāfu.  
    Jau ap pusdienlaiku volejbolists Mārtiņš Pļaviņš, atvadoties no Vērgales pamatskolas skolēniem, devās uz Pāvilostas vidusskolu, kur viņu gaidīja Pāvilostas vidusskolas skolēni un skolotājas.
    Olimpiskā diena Pāvilostas vidusskolā iesākās agri no rīta sporta hallē, kur uz tikšanos aicināja ugunsdzēsēju pulciņa vadītājs Alfrēds Magone, kurš iepazīstināja ar ugusdzēsēju aprīkojumu un rādīja dažādus paraugdemonstrējumus.
    Bet vēlāk, izskanot LOK himnai un sastājoties pa klašu grupām, skolēni gatavojās olimpiskajiem pārbaudījumiem, kuros tika iekļauti handbola elementi.  Pēc kārtīgas, kopīgas iesildīšanās deju ritmos, ko vadīja 11.klases skolēni Kristaps Klaks un Elvis Vīgants, skolēniem bija jāpievar visdažādākās veiklības stafetes un vingrinājumi gan ar bumbu, gan ar riņķi un lidojošo šķivīti. Katra klase pārstāvēja savu komandu. Stafetes skolēniem organizēja sporta skolotājs Zintis Vīgulis.
   Ar neviltotu prieku skolēni vidusskolas aktu zālē sveica olimpisko medaļnieku-volejbolistu Mārtiņu Pļaviņu. Iepazīstinājis skolēnus ar savām sportiskajām gaitām, Mārtiņam skolēni uzdeva daudz un dažādus jautājumus. Vēlāk sekoja fotogrāfēšanās ar olimpieti Māritņu Pļaviņu un autogrāfu dalīšana. Sarēķinot rīta aktivitāšu rezultātus, katra klase pa vecumu grupām tika arī apbalvota, katrs par piemiņu no Olimpiskās dienas saņēma diplomu ar olimpieša Mārtiņa Pļaviņa parakstu un salduma balviņu. Liels paldies skolēnu līdzpārvaldes 8.klases meitenēm, kas palīdzēja sertifikātu-diplomu rakstīšanā.
   Skolēni atzina, ka Olimpiskā diena, lai gan notiek tikai otro reizi viņu skolā, tiek gaidīta ar prieku, jo nevar zināt, kurš olimpietis vai cits jauniešu elks ieradīsies skolā, lai kopīgi ar viņiem sportotu.
 
Vita Braže un Marita Kurčanova
Foto: M.Uzare, V.Braže
Olimpiskā diena Vērgalē
 
Olimpiskā diena Pāvilsotā
 
 
 
 
« Atpakaļ