Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

"Vērgalīte" viesojas Suitos

"Vērgalīte" viesojas Suitos

29.09.2014
  Septembra pēdējā nedēļas nogalē Vērgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs "Vērgalīte" kopā ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paudzes deju kolektīvu "Vaduguns" devās uz Alsungu, kur piedalījās Sv. Miķeļa svētkos.
  Laukumā pie Alsungas Svētā Miķeļa Romas katoļu baznīcas bija sabraukuši tirgotāji, bet pircējus ar dziesmām un dejām priecēja dažādi kolektīvi. "Vērgalīte" uz Suitu novada galvaspilsētu devās ar visu savu pūru un izrādīja nesen iegūtos tautastērpus no dažādiem Latvijas novadiem. Jo kā norādīja kolektīva vadītāja Kristīne Jaunbrūna, Kurzemē un citur Latvijā ir tikpat skaisti tautastērpi kā Alsungā, kur tautastērps ir lielā godā un tiek uzvilkts pie katriem godiem, baznīcā ejot. Tautastērpi svētku laikā bija mugurā gan maziem bērniem, gan sirmiem kungiem un dāmām. Tirgū priecēt aci varēja pie dažādiem tautastērpu aksesuāriem - spožām saktām un izrakstītām zeķēm. Dejotāji arī pakonsultējās par pareizu saktu nēsāšanu, lai nesabojātu villaines. Lielu dejotāju piekrišanu tirgū guva arī Alsungas nacionālā vērtība - sklandrauši, ko pārveda arī mājeniekiem.
  Uzstājoties koncertā, "Vērgalīte" dejoja "Visi ciema suņi rēja", "Puiši, puiši..", "Apaļā polka", "Saldus kadriļa" un kopā ar "Vadugunīm" "Abrama polku".  
 S.Šenfelde
Foto: I.Kupše

 

 

 

 
 

 
« Atpakaļ