Piektdiena, 17.09.2021
Vera, Vaira, Vairis

Ziemupes tiltiņi

Ziemupes tiltiņi

29.09.2014
  Šī gada Pāvilostas pašvaldības kultūras un izglītības projektu konkursam iesniedzām projektu "Ziemupes tiltiņi" par tiltiņu atjaunošanu Ziemupē. Iesākumā bija iecerēta 3 tiltiņu izbūve - tiltiņš pāri upei pie tās ietekas jūrā, tiltiņš pāri grāvim pie Aužuļu liepas un trešais tiltiņš pāri Kapupei pie Ziemupes kapiem, vietā, kur agrāk bija ūdens ņemšanas vieta  un laipa upes pārejai.
   Saņēmām tikai daļēju finansējumu (197,89 EUR) un ar pašu darbu, degvielu, daļēji arī materiāliem izgatavot sanāca vien divus tiltiņus. No augusta sākuma abi izgatavotie tiltiņi ir savās vietās. Paldies Gatim Brēdiķim par projekta vadīšanu, par ieguldīto darbu un līdzekļiem. Paldies Andrim Gulbim un Andrim Balandem par kokiem, Raitim Brēdiķim, Maigonim Kļavam, Ārim Rollim, Nikolajam Pavlovskim par darbu.
   Jaunās laipas ir nozīmīgas ne vien Ziemupes iedzīvotājiem, bet arī mūsu ciemiņiem, tūristiem. Atvadoties no festivāla “Madara”, pie Aužuļu liepas devās divas folkloras kopas - no Lietuvas Kurtuvēnu etnogrāfiskā kopa KURTUOVE un Katlakalna kopa RĀMUPE no Latvijas. Kolektīvi šo liepu ir izvēlējušies par latviešu-lietuviešu draudzēšanās kopienas "Liepūksnis" zīmi.
   No Rāmupes vadītājas Guntas vēstules: “Kam īsti pieder tā teritorija ap liepu? Pašvaldībai vai privātajiem? Ievērojām, ka pagājšgad laipiņa bija tāda padilusi, bet šogad jauna, stipra un skaista uzlikta... Tas priecē! Jā, tādiem seniem kokiem ir sava aura - sava gaisa telpa, ko viņa veido un sava ieeja - no ziemeļiem uz dienvidiem - nosacīti tā viņa arī ir izliekusies, bet precīzi debess puses nemērījām. Īpaša jau ir viņas atdzimšana vien, jo tagad, kad klausos to cilvēku stāstus, kas redzējuši liepu nolūzušu, nevienam nav pat sapņos nācis, ka viņa varētu atdzimt - tik bēdīgi tas bijis. Bet tagad kā liels brīnums. Liepa ir sievišķais koks. Tās ziedu lasīšana vien ir tik sievieti maidzinoša un stiprinoša. Mani interesē arī tie pārējie koki, kas ir tai tuvumā. Tie ir stādīti speciāli, lai turpinātu šīs liepas mūžu? ... lai turpinās liepas mūžs. Lielā liepa jau arī mazajai "māca", kā jāaug, ja ir tik tuvu.”
    Tādas vēstules liek aizdomāties par to, cik mēs paši novērtējam to, kas atrodas mums tepat līdzās? Kad beidzamo reizi jūs bijāt pie Aužuļu liepas?
  Daina Vītola Ziemupē
(es arī visiem pa vidu maisījos un man tika iespēja tiltiņus pāriet vienai no pirmajām, izturīgi).
Foto:D.Vītola

 

« Atpakaļ