Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

Ekskursija žūrijas ekspertiem

Ekskursija žūrijas ekspertiem

04.11.2014
    28.oktobrī Pāvilostas bibliotēkas čaklie bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas eksperti  devās ekskursijā uz Rīgu, tur apmeklējām  Gaismas pili - Latvijas Nacionālo bibliotēku. 
   Gida pavadībā aizceļojām līdz pat 12.stāvam, bijām to reto, laimīgo vidū, kuri nokļūst tik augstu, jo parasti telpu noslogotības dēļ visiem  augšējie stāvi nav pieejami.
    Pēc ekskursijas pa Nacionālo bibliotēku mūsu ceļš turpinājās uz Ērenpreiss riteņu darbnīcu. Uzzinājām, ka velosipēdu restaurācijas darbnīcā meistari nodarbojas ar vēsturisko velosipēdu, to detaļu un aksesuāru remontu, restaurācijas un renovācijas darbiem. Darbnīcā veic pasūtījumus un projektu izpildi gan veclaiku velosipēdu privātīpašniekiem, kolekcionāriem, gan muzejiem, izstādēm un sabiedriskiem pasākumiem. Ikviens varēja veikt izmēģinājuma braucienu ar vienu no interesantajiem velosipēdiem.
   Gida pavadībā apmeklējām arī Ziemeļblāzmas pili un skatu torni. Pils kalpo ne tikai par mājvietu tās saimniekiem – biedrībai „Ziemeļblāzma”, bet arī par daudzveidīgu kultūras norišu, svētku un pasākumu norises vietu un ir kļuvusi par vienu no ievērojamākajiem kultūras un izglītības centriem ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā.
Mairita Vītola
Foto:V.Ģēģere
 

 

« Atpakaļ