Sestdiena, 18.05.2024
Inese, Inesis, ēriks

Vērgales pamatskolā svin Latvijas dzimšanas dienu!

Vērgales pamatskolā svin Latvijas dzimšanas dienu!

19.11.2014
   14.novembrī Vērgales pamatskolā ar dažādiem interesantiem pasākumiem tika atzīmēta Latvijas dzimšanas diena.
   Skolēni svētkiem bija gatavojušies jau iepriekš. Skolas zālē pie sienas uz sarkanbaltsarkana auduma bija izstādītas, no krāsaina kartona izgatavotas, mini Latvijas ar skolēnu novēlējumiem Latvijai dzimšanas dienā. Idejas autore ir vēstures skolotāja Daina Magone. Šajā dienā viņa sveica Lauru Pirktiņu, kura pirmā izgatavoja un atnesa uz skolu savu apsveikumu Latvijai. Apsveikums un sirsnīgi vārdi arī Reinim Trofimovam par viņa sacerēto dzejoli „Latvija”, kurš nu jau iepriecinājis ne vienu vien mūsu novada iedzīvotāju. Savukārt sākumskolas skolēni gaitenī pie sienas bija izveidojuši no mini Latviju kontūrām vārdu MĪLU.
     Svinīgais pasākums Vērgales pamatskolā, par godu Latvijas dzimšanas dienai iesākās ar skolas direktora svinīgo uzrunu, himnas un dziesmas „Div dūjiņas gaisā skrēja” dziedāšanu. Skolēni deklamēja dzejoļus un dziedāja arī dziesmas par Latviju. Bet ar lielu nepacietību tika gaidīta tikšanās ar NBS kapteini Janu Beneti (Vilsone). Jana ir Vērgales pamatskolas absolvente, pēc tam mācības turpinājusi Liepājā, kur iegūta vidējā izglītība un tālākās dzīves gaitas saistītas ar armiju. Ikviens varēja gūt zināmu priekšstatu par Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, par to darbību, atrašanās vietu un nozīmi mūsu valstij. Uz ekrāna J.Benete parādīja nelielu prezentāciju, tika pastāstīts par armijas ikdienu, par misijām ārvalstīs, par karavīru apģērbu un ekipējumu. Ar lielu interesi skolēni aplūkoja līdzpaņemto karavīra ekipējumu, kurš kopumā svēra vairākus desmitus kilogramu! Drosmīgākie pat pielaikoja bruņu vesti, ķiveri un ar visnotaļ smago ekipējumu mēģināja uz mirkli kļūt par īstu karavīru!
    Pēcpusdienā sākumskolas skolēni pulcējās skolas zālē, lai piedalītos erudīcijas konkursā par Latviju, kuru sagatavoja skolotāja Iveta Vanaga. 4.klases skolēni kopā ar audzinātāju Guntu Limbergu bija sagatavojuši nelielu montāžu par Latviju, savukārt 2., 3. un 4.klases skolēni stāstīja teikas par Latviju. Ar lielu aizrautību skolēni mēģināja atrast kartē Latvijas lielākās pilsētas, upes un ezerus. Gandrīz vai nebeidzams bija uzdevums, kurā katrai klasei bija jādzied dziesmas par dzīvniekiem. Dziesmu izrādījās tik daudz un bērni tās zināja ļoti, ļoti daudz. Pēc konkursa katra klase saņēma saldumu balviņas.
 
Vita Braže
Foto: V.Braže
 
 

 

« Atpakaļ