Piektdiena, 01.03.2024
Ilgvars, Ivars

Folkloras festivāls Bunkā

Folkloras festivāls Bunkā

28.03.2014
    26.martā Bunkas kultūras namā notika Lejaskurzemes bērnu un jaunatnes folkloras kopu festivāls. Tajā piedalījās arī Vērgales pamatskolas folkloras kopa „ČABRAKI” kopā ar skolotāju Maritu KALĒJU.  
    Pavisam šajā folkloras festivālā piedalījās 11 kopas – „Ķocis” no Liepājas, „Priecele” no Priekules, Gramzdas „Jumītis”, folkloras kopa „Sudrabaine”, „Zīle” un „Bārtenieki”, „Dzērvīte” no Grobiņas, „Vārtava” no Kalētiem, „Misiņkalns” no Aizputes, „Traistēni” no Krotes un „Čabraki” no Vērgales.
    Arī šogad, pirms došanās uz festivālu, folkloras kopām bija jāgatavo mājas darbs. Šī gada tēma bija nauda - pēc iespējas vairāk uzzināt par naudu. Kas ir nauda? Kāpēc radās nauda? Kāda bija nauda? Vai tā ir laba vai nē? Katra folkloras kopa savā priekšnesumā gan dziedāja, gan stāstīja par dažāda veida naudu – dālderiem, šiliņiem, guldeņiem, rubļiem, kapeikām, latiem un santīmiem, uzdeva jautājumus un mēģināja rast atbildes. Katrai kopai pirms uzstāšanās tika jautāts – „Kādā naudā maksāsiet?” Daži maksāja rubļos, citi kapeikās, bet citi dziesmās. Vērgalnieki samaksāja vienu vērdiņu. Katra folkloras kopa saņēma skaistu dāvanu – naudas koka stādiņu, lai nauda vairojas! Notika arī lustīgi danči, tējas dzeršana un radošās darbnīcas, kurās katrs varēja izveidot savu maku no aplikāciju papīra.
Vita Braže
Foto:V.Braže

 

 

« Atpakaļ