Sestdiena, 13.04.2024
Egils, Egīls, Nauris

25.marts Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

25.marts Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

26.03.2014
    25.martā visā novadā notika piemiņas brīdis, kas veltīts Komunistiskā genocīda upuru piemiņai.
    Ar klusuma brīdi, ziedu nolikšanu un svecīšu iedegšanu pie piemiņas akmens Vērgales kapsētā  un vēlāk pēcpusdienā arī Pāvilostā  tika godināti visi tie, kuri pirms 65 gadiem izcieta deportāciju skaudros notikumus.
   Vērgalē muzeja vadītājas Mirdzas Sīpolas skumjais stāstījums aizveda vairāku desmitu gadu tālā senatnē. Bet Vērgales pamatskolas 9.klases skolnieces Gunda, Anete un Annemarija nolasīja dzejoļus cietušo piemiņai. Turpmāk Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas katru gadu apmeklēs Vērgales pamatskolas 9.klases skolēni un tā būs skolas tradīcija.
   Savukārt Pāvilostā pie piemiņas akmens Simtgades parkā bija pulcējušies gan tie, kuri atceras un piemin tā laika notikumus, gan 9. un 11.klases skolēni un skolotājas, kā arī domes priekšsēdētājs, kurš uzrunāja klātesošos, bet par deportācijas laika vēstures liecībam stāsīja Pāvilostas pilsētas kultūras nama kultūrvēstures izpētes pulciņa vadītaja Marita Horna. Pēc pasākuma visiem bija iespēja Pāvilostas kultūras namā noskatīties dokumentālo filmu "Maršruts:  Ķekava-Omskas apgabals 1949".
 
Vita Braže un Marita Kurčanova
Foto: V.Braže, M.Rolmane
Piemiņas brīdis Pāvilostā
 
Piemiņas brīdis Vērgalē
 

 

« Atpakaļ