Otrdiena, 30.11.2021
Andrejs, Andrievs, Andris

Pieredzes brauciens Sicīlijā

Pieredzes brauciens Sicīlijā

28.08.2014
 
  Biedrība „No idejas līdz attīstībai” saņēmusi iespēju piedalīties starptautiskā jauniešu pieredzes apmaiņas projektā „COOLinary exchanges”, kurš norisināsies no 4.-13. septembrim Sicīlijas pilsētā Alcamo. Projektā piedalīsies 24 jaunieši no Itālijas, Rumānijas un Latvijas.
   Lai veiksmīgi varētu noritēt projekta realizācijas gaita, projekta veidotāji bija paredzējuši iepriekšplānošanas vizīti, kuras laikā paredzēt satikties projekta dalībniekiem.
  No 5.-7. jūlijam biedrības ”No idejas līdz attīstībai” dalībniece Sintija Spriņģe un projektu vadītāja Ieva Ancāne piedalījās iepriekšplānošanas vizītē Sicīlijā.
  Brauciena laikā iepazināmies un veidojām projekta darba kārtību un vēlamos mājasdarbus, apspriedām ar projektu saistītās, interesējošās nianses. Kā arī apmeklējām Vīna darītavu un nobaudījām tajā ražotos vīnus. Šo vīna darītavu apmeklēsim arī septembrī. Septembris vīna darītavā ir vīnogu novākšanas laiks! Projekta dalībniekiem būs iespēja piedalīties vīnogu novākšanas procesā un aplūkot visu vīna darītavā notiekošos procesus.
   Tāpat arī bijām aplūkot olīveļļas spiestuvi, kuras īpašnieks laipni izrādīja savus olīvkokus un ierīces, ar kuru palīdzību iegūst olīveļļu, kā arī, parādīja nelielus trikus, kā atpazīt kvalitatīvu olīveļļu.
    Esam patiesi priecīgas par iespēju novada jauniešiem piedalīties šāda veida projektā!
 
Sintija Spriņģe

 EEZ, SIF, NVO” No idejas līdz attīstībai”, līguma nr. 2012.EEZ/DAP/MIC/161/1/K/033. 

Šis raksts ir izveidots ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par raksta saturu atbild biedrība “ No idejas līdz attīstībai”. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

 
« Atpakaļ