Otrdiena, 18.06.2024
Madis, Alberts

Pāvilostas dejotāji piedalās "Olimpiskajā sadancī Siguldā"

Pāvilostas dejotāji piedalās "Olimpiskajā sadancī Siguldā"

21.01.2014
   Sestdien, 18.janvārī, Pāvilostas kultūras nama vidējās paaudzes dejotāji mēroja garu ceļu uz Siguldu, lai piedalītos deju koncertā "Olimpiskais sadancis Siguldā".
    2014.gads ir ziemas Olimpisko sporta spēļu gads Sočos, tāpēc Olimpisko ziemas spēļu priekšvakarā vidējās paaudzes deju kolektīvs „Siguldietis” aicināja uz sadancošanos olimpiskā garā gan vecos draugu kolektīvus, gan arī jaunus no Kurzemes, Zemgales, Latgales un Vidzemes.
   Olimpiskajā sadancī rīta pusē katrai komandai bija sevi jāparāda 5 disciplīnās - skeletonā, bobslejā, kamaniņbraucienā, skērlingā un kā mājas darbs bija jāsagatavo priekšnesums daiļslidošanā. Pāvilostas VPD kolektīvs saņēma diplomus par spožāko noformējumu, teatrālāko daiļslidošanas priekšnesumu un olimpisko disciplīnu kopvērtējumā saņēmām 3.vietu.
   Vēlāk pēcpusdienā dejotāji vienojās kopīgā deju koncertā, kurā tika izdejotas jaunās, iemācītās dejas. Vidzemnieki atzina, ka tādas kurzemnieku dejas vēl nekur neesot dzirdētas un redzētas, bet viņiem ļoti patika.
    Dienas gaidā vidējās paaudzes deju kolektīvs izmantoja iespēju nobraukt pa izslavēto Siguldas kamaniņu trasi. Sasēdināti drošajās vučko kamanās, laidāmies lejā pa ekstremālo trasi. Emocijas bija neatkārtojamas!
   Lielu paldies kolektīva vārdā sakām vidējās paaudzes deju kolektīvam „Siguldietis” par uzaicinājumu, Pāvilostas novada priekšsēdētājam Uldim Kristapsonam par transporta nodrošinājumu, Pāvilostas kultūras nama vadītājai Silvai Vārsbergai par jestrajiem tērpiem neptūnam ar nāriņu un slidu izgatavošanu!
   Olimpiskais gads nu ir sācies...arī dejotājiem, jo šogad bez daudzajiem mazajiem koncertiem un izbraukumiem jūlija mēnesī daudzi kolektīvi sabrauks Nīcā, lai piedalītos gadskārtējā dejotāju festivālā "Soļi smiltīs".
Marita Kurčanova
Foto: R.Jance, M.Kurčanova
Video: E.Vārsbergs, E. Ermsons
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 
 
« Atpakaļ