Sestdiena, 18.05.2024
Inese, Inesis, ēriks

Pāvilostas novada bibliotekāres piedalās akcijā "Grāmatu draugu ķēde"

Pāvilostas novada bibliotekāres piedalās akcijā "Grāmatu draugu ķēde"

21.01.2014
     Sestdien, 18.janvārī, notika viens no centrālajiem Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas notikumiem, akcija "Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde", kad simboliski no rokas rokā, no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas uz jauno mūsdienīgo celtni Daugavas otrā krastā – Gaismas pili, tika padotas dāvinātās grāmatas. Šajā vēsturiskajā akcijā piedalījās vairāk nekā 14 000 dalībnieku, to skaitā arī Pāvilostas novada bibliotēku darbinieki.
     Akcija sākās plkst.12:00, bet plkst.13:16 pirmā grāmata, 1825.gadā latviešu valodā Pēterburgā izdotā Lambsdorfu dzimtas Bībele, sasniedza Gaismas pili. Pie Gaismas pils grāmatas sagaidīja Eiropas kultūras galvaspilsētas patrons, Valsts prezidents Andris Bērziņš, kā arī Latvijas un ārvalstu amatpersonas, tostarp Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, Eiropas Savienības izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes komisāre Andrula Vasiliu.
     Pēdējā grāmata Gaismas pils slieksni šķērsoja plkst.16:32. Kopumā bibliotēkā nonāca vairāk nekā 2000 grāmatas.
     Piedzīvojām arī vēsturisko mirkli, kad no vecās ēkas Kr. Barona ielas uz jauno  Gaismas  pili Pārdaugavā aizceļoja pēdējā grāmata.
     Visas dienas garumā bija plānota plaša  pasākumu programma, kuru apmeklējām arī mēs, plašāk par pasākumiem var lasīt www.kultura.lv, kā arī citos ziņu portālos.  
     Šīs ir tās grāmatas, kuras 2013.gada rudenī savāca akcijā "Tautas grāmatu plaukts", kurā bija  iespēja ikvienam dāvināt Latvijas Nacionālajai bibliotēkai sev nozīmīgu un īpašu grāmatu, titullapā ierakstot veltījumu vai personisku stāstu, kas saistās ar šo grāmatu. Tā kopā ar vairākiem desmitiem tūkstošu citu iedzīvotāju dāvinātu grāmatu tiks glabāta bibliotēkas jaunās ēkas ātrijā izvietotajā stikla sienā, kas sliesies piecu stāvu augstumā.
     Paldies Lidija Ungurei un Edītei Biģelei par dāvinātajām grāmatām tās nonāca īpašā vietā Gaismas pilī. Iveta Vanaga Tautas grāmatu plauktam aizsūtīja pašas veidoto grāmatu „Vai Tu zini ?” kurā uzdoti 366 jautājumi par Vērgali, Ziemupi, Ploci, Saraiķiem un Bebi. Savukārt no Ziemupes bibliotēkas krājumiem plauktam tika nodota Astras Rancānes dzejas grāmatiņa „Ja tas Vispār ir iespējams”. Tā ir īpaša grāmatiņa ziemupniekiem, jo tajā publicēts arī veltījums Ziemupei. Vairāk kā desmit grāmatas šai akcijai dāvināja Ulmales bibliotēkas lasītāji. Paldies visiem par ziedotajām grāmatām.
 Mairita Vītola
Foto: M.Vītola, D.Vītola
 
Latvijas Nacionālā bibliotēka - Gaismas pils
parakstamies par drošības instrukciju ievērošanu....
....un saņemam aproces.
kopbilde pirms svarīgā brīža
stājamies ķēdē, lai sagaidītu pirmo grāmatu
LNB koridori un stāvi
ārpus LNB, kur arī pulcējušies daudz cilvēku
Gaismas ceļš ir sācies!
tiek saņemtas pirmās grāmatas
šādos plauktos piecu stāvu augstumā tiks izkārtotas visas grāmatas LNB
vakara noslēgums ar koncertu Arēnā Rīga

 

« Atpakaļ