Sestdiena, 02.03.2024
Luīze, Laila, Lavīze

Izstāde Vērgales muzejā

Izstāde Vērgales muzejā

17.01.2014
     No pērnā gada decembra līdz 15.janvārim Vērgales muzejā bija apskatāmas 2 izstādes – Lonija Grebzdes aptamborētās lellītes un Alfrēda Gūtmaņa ilustratīvā grafika.
    Lonija GREBZDE ir ziemupniece un ir pazīstama ne vienam vien Vērgales pagasta iedzīvotājam. Ar tamborēšana viņa sākusi nodarboties 22 gadu vecumā. Taču ideja par kleitiņu tamborēšanu lellēm radusies pirms pāris gadiem, kad mazmeita lūgusi savai rotaļlietai uztamborēt skaistu kleitu. Izstādē apskatāmas 33 lellītes, bet tā nav visa kolekcija. 
   Savukārt mākslinieks Alfrēds GŪTMANIS dzīvo Brocēnos. Taču par savu dzimto vietu viņš sauc Vērgales pagastu. Divus gadus mācījies Vērgales pamatskolā, vēlāk Liepājā un Rīgā. Aplūkojot Alfrēda darbus top skaidrs, ka viņam ir Dieva dots talants. Mākslinieka darbos dominē precizitāte un harmonija. 
    Pagājušā gada nogalē Vērgales pamatskolā bija apskatāma Alfrēda Gūtmaņa brāļa, Valda Gūtmaņa gleznu izstāde. Izstādes noslēguma dienā Vērgales muzejā viesojās abi brāļi, lai interesentiem un muzeja apmeklētājiem stāstītu par savu darbu tapšanas gaitu un tehniku, kādā tie veidoti.
     Izstādes kopumā apmeklējuši ļoti daudzi, par ko liecina neskaitāmie ieraksti viesu grāmatā.
    Paldies māksliniekiem par piedalīšanos un skaisto darbu radīšanu! Paldies Vērgales muzeja darbiniecēm Mirdzai Sīpolai un Dainai Vagulei par viesmīlību un ieguldīto darbu izstādes iekārtošanā!
Vita Braže
Foto Vita Braže
Lonija Grebzde ar tamborētajām lellītēm.
 
Alfrēds Gūtmanis 
Lonija Grebzde (no labās), Alfrēds Gūtmanis un Valdis Gūtmanis.
Daļa no izstādes apmeklētājiem un organizatoriem.
« Atpakaļ