Sestdiena, 22.06.2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Kas notiek Dižmežā?

Kas notiek Dižmežā?

03.02.2014
     28. februārī Pāvilostas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē „Dzintariņš” norisinājās konkurss „Kas notiek Dižmežā?” Konkurss notika divās daļās visiem pirmsskolas bērniem.
    Pirmajā daļā savā starpā sacentās 5 – 6 gadīgie bērni, bet otrajā daļā 3 – 4 gadīgie un 1,5 – 3 gadīgie bērni. Mazie bērni vairāk piedalījās kā klausītāji, vērotāji un līdzjutēji -  mazāk kā censoņi, jo, lai piedalītos konkursā jāuzkrāj liels daudzums zināšanu un jāspēj izdomāt atbildi, pacelt roku un atbildēt uz jautājumu. Pirms tam jābūt pietiekami uzmanīgam, lai jautājumu arī saklausītu. Mazie šo visu vēl tikai mācās.
     Pasākuma vadītāji - zaķis Inga Leja un vilks Aija Gertsone bija sagatavojuši daudz jautājumu un dažādus uzdevumus, kuros bērni varēja parādīt, cik katrs bijis vērīgs, uzmanīgs un zinātkārs visu mēnesi, gatavojoties konkursam un apgūstot zināšanas par dzīvi mežā. Konkursa laikā varēja manīt, ka daži bērni zināšanas par to, kas dzīvo, aug un notiek mežā ieguvuši kopā ar vecākiem, lasot grāmatas, jo viņi prata atbildēt uz visiem jautājumiem.
     Šajā konkursā zaudētāju un uzvarētāju nebija. Par katru pareizu atbildi varēja saņemt zīmodziņa nospiedumu uz mazās rokas. Nu protams daži bērni varēja justies gandarītāki par citiem, jo dažiem rokas bija raibas no nospiedumiem. Ja kāds arī sakreņķējās par to, ka nav spējis atbildēt ātrāk par citiem, tad balvā par piedalīšanos saņemtās konfektes mierīgu sirsniņu darīja ikvienam, jo tās saņēma katrs dalībnieks.
Milzīgu paldies gribam teikt Zaļkalnu ģimenei, kas pasākumu nodrošināja ar veselu dabas materiālu un eksponātu izstādi, kuru bērni aplūkoja ar lielu interesi, jo varēja apskatīt gan bebru nograuztus koka gabalus, gan pašu bebru zobus, gan briežu, buku un aļņa ragus, gan arī caunas un medņa izbāzeņus.
     Dažreiz ir vērts izpurināt to gudrību pūru, kas sakrāts smadzeņu krokās, lai uzzinātu kas tur vēl trūkst. Vienmēr ar gudrību vien nepietiek – jābūt arī atjautīgam. Vai tu zini, kas tas par katliņu, kas mežmalā vārās? Pačukstēšu – tas ir skudru pūznis. Un vai tu vari atbildēt, kur padzeras meža iemītnieki tagad, kad visas ūdens krātuves aizsalušas? Laiza sniegu!? Bet, ja nu ir pliksals…. ko tad … To derētu zināt, jo varbūt meža iemītniekiem ir vajadzīga mūsu palīdzība?!
Vadītāja Monta Pētermane
Foto: M.Pētermane
 

 

« Atpakaļ