Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

Pāvilostas novads izstādē „Balttour 2014”

Pāvilostas novads izstādē „Balttour 2014”

19.02.2014
    Aizvadīta starptautiskā tūrisma izstāde „Balttour 2014”, kas notika no 7.-9.februārim starptautiskajā izstāžu centrā „Ķīpsala” Rīgā. Pāvilostas novads nu jau otro gadu piedalījās ar savu stendu. 
    Interesentus iepazīstinājām ar jaunākajām aktivitātēm Pāvilostas novadā, piedāvājām degustācijai Pāvilostas zivju veikala „Kaija” kūpināto zivi un Sakas pagasta „Ievlejās” cepto rudzu maizi.  Visdažādākās emocijas apmeklētājiem izraisīja dzintaru šņabis, kuru varēja nodegustēt. Pēc degustācijas vairums atzina, ka kaut kas tāds nogaršots pirmo reizi dzīvē.
     Lielu interesi apmeklētāji izrādīja par jaunizveidoto velo maršrutu „Pāvilostas jūras velo loks”. It īpaši par velo maršrutu bija ieinteresēti ārzemju apmeklētāji, jo viņiem velo braukšana ir ļoti tuva. Aktīva dzīves veida piekritēji interesējās par aktivitātēm uz ūdens, ko mūsu novads piedāvā plašā klāstā. Mierīgas atpūtas un jūras tuvuma baudītgribētājiem prezentējām mūsu novada viesmīlīgās naktsmītnes un skaistās apskates vietas. Ekskluzīvi apmeklētājiem likās  piedāvājums lidojumam ar gaisa balonu, lai gūtu neaizmirstamas emocijas Kurzemes debesīs.
    Izstādes apmeklētāji  daudz jautāja par izbraucieniem ar Pāvilostas koka laivām un atraktīvais kapteinis, kurš aprunājās ar interesentiem, iepazīstināja ar piedāvāto un aicināja apmeklēt Pāvilostas novadu.
   Savas naktsmītnes un piedāvājumu tūristiem prezentēja tūrisma uzņēmējas Liene Zaļkalne un Marita Kalēja. Pilnīgi noteikti, ka tūrisma sezonā viņas sajutīs arī atgriezenisko ieguldījumu šajā izstādē. Ar šo vēlamies mudināt arī citus tūrisma uzņēmējus izmantot iespēju turpmākajās izstādēs prezentēt tieši savu piedāvājumu.
    Kopumā tūrisma izstādi „Balttour 2014” šogad apmeklēja 27 100 cilvēku, kas ir par 15 % vairāk nekā pērn, un pieci tūkstoši no viņiem – nozares profesionāļi un īpaši aicinātie klienti. Izstādes ekspozīciju veidoja 450 stendi, kuros darbojās vairāk nekā 700 uzņēmumu pārstāvji no 38 valstīm.
    Pāvilostas novadu pārstāvēja Irina Kurčanova, Vizma Ģēģere, Marita Kalēja, Liene Zaļkalne, Daina Vītola, Arita Brūkle, Zaiga Uzare un Ģirts Vagotiņš – Vagulis, kas iejutās kapteiņa tēlā.
    Nobeigumā lielu paldies vēlamies pateikt Pāvilostas novada uzņēmējiem - Agitai Pētersonei par līdzi doto maizīti, kas ļoti garšoja izstādes apmeklētājiem, arī Ivetai un Jānim Pētermaņiem par līdzi doto kūpināto zivtiņu. Tāpat šoferītim Egonam Stankevičam, kurš nogādāja mūs Rīgā, palīdzēja nest smagos materiālus un kastes, kā arī veiksmīgi atveda mājās pēc garajām izstādes dienām. Arī Pāvilostas novadpētniecības muzejam, Dainai Vītolai, Dagnim Bricim  par stenda noformējumam un iekārtojumam nepieciešamajiem materiāliem (apmeklētāji atzina, ka stenda noformējums jau iztālēm piesaistījis uzmanību), un Pāvilostas kultūras namam par Sakas tautastērpu. Kā arī visiem, kas atbalstīja ar idejām un labiem vārdiem.
    Viennozīmīgi piedalīšanās izstādē ir smags darbs, bet reizē arī gandarījums, spilgtas emocijas un nenoliedzami enerģijas lādiņš turpmākajiem darbiem.
 
Pāvilostas novada TIC kolektīvs
Foto: V.Ģēģere

 

« Atpakaļ