Ceturtdiena, 25.07.2024
Jēkabs, Žaklīna

Zemledus makšķerēšanas sacensības Vērgalē

Zemledus makšķerēšanas sacensības Vērgalē

17.02.2014
   16.februārī Vērgales centra dīķī notika zemledus makšķerēšanas sacensības. Tās notiek jau vairāk nekā desmit gadus un tās organizē vērgalnieks Aivars Sprudzāns.
   Uz sacensībām šoreiz bija ieradušies 38 dalībnieki no Vērgales, Pāvilostas, Liepājas, Priekules un Ventspils un visnotaļ pavasarīgie laika apstākļi nebija šķērslis kvalitatīvai sacensību norisei, jo ledus slānis vēl bija pietiekami biezs. Sacensību dalībnieki uz dīķa ledus pavadīja 4 stundas un kopā tika noķerts 58,246 kg dažāda lieluma zivju. Taču pati lielākā zivs uz āķa uzķērās ventspilniekam Kārlim ZAGORSKIM – 2,200 kg smaga līdaka! Savukārt vietu sadalījums par vissmagāko lomu ir sekojošs:
  1. vieta Valērijam SIRMAJAM no Priekules – 6,345 kg;
  2. vieta Aldim JUŠKEVIČAM no Liepājas – 6,201 kg;
  3. vieta Kārlim ZAGORSKIM no Ventspils – 4,292 kg;
    Pie balvām tika arī jaunākais sacensību dalībnieks, vērgalnieks, Valters PIRKTIŅŠ un vienīgā sieviete, kura piedalījās šajās makšķerēšanas sacensībās – Maija DRAZDOVA.
    Kamēr tika apkopoti rezultāti, jautrus mirkļus un skaļus smieklus izraisīja organizatoru sarūpētā atrakcija par makšķerēšanas tēmu. Bet pēc spraigā perioda uz ledus un balvu saņemšanas, īsti laikā bija Aivara Laumaņa gatavotā, gardā zivju zupa!
 
Vita Braže
Foto: V.Braže
 
« Atpakaļ